Türkiye yerel seçim atmosferine girdi. Siyasi partiler de 2024 Mart'ında yapılacak seçimler için çalışmalarını hızlandırdı. CHP ve DEM Parti arasında karşılıklı adımlar atıldı, kurulabilecek olası bir ittifaka yönelik olumlu sinyaller verildi.

Temas sürecek

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, DEM Parti ile temasın devam edeceğine vurgu yaptı. nPartiler arası görüşme Özel'in DEM Parti'ye gitmesi ile gerçekleşti. İyi Parti'nin yerel seçimde iş birliği teklifini reddetmesi sonrası yapılan görüşme bir buçuk saat sürdü.

Verimli ve yapıcı bir görüşme dedi

Görüşmenin ardından Dem Partililerle kameralar karşısına geçen Özel, görüşmeyi verimli ve yapıcı olarak niteledi. Ziyaretin ardından da DEM Parti, yerel seçim stratejisini belirlemek üzere Parti Meclisi'ni topladı. CHP ile olası ittifaka yeşil ışık yakıldı. Özellikle Türkiye'nin batısında, diğer partilerle müzakereye açık olunduğu vurgulandı.

DEM Partili vekilin tepki çeken sözleri

Hakkari Başkan Adayı Ölmez’den Tünel Açıklaması Hakkari Başkan Adayı Ölmez’den Tünel Açıklaması

CHP ile DEM parti arasında karşılıklı olumlu açıklamalar devam ederken DEM Parti Şırnak milletvekili Nevroz Uysal Aslan, TBMM kürsüsünden teröristbaşı için özgürlük talebinde bulundu. Bu sözler büyük tepkiyle karşılandı. Geçtiğimiz günlerde de DEM Parti Erzurum Milletvekili Meral Danış Beştaş, TBMM'de teröristbaşı için 'sayın' ifadesi kullanmıştı.

Kaynak: ENSONHABER