Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 9 Mayıs'ta yapılması planlanan ABD ziyareti ertelendi. Ziyaretin ertelenmesinin sebebinin iki liderin programların uyuşmaması olduğunu belirten Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli, "Ziyaret, her iki taraf için uygun olacak ileri bir tarihe ertelenmiştir. Türkiye ve ABD arasında üst düzey diyalog devam edecektir" dedi.

"TÜRKİYE VE ABD ARASINDA ÜST DÜZEY DİYALOG DEVAM EDECEK"

Dışişleri Sözcüsü Keçeli, "Sayın Cumhurbaşkanımızın 9 Mayıs günü ABD'ye yapması planlanan ziyaret, programların uyuşmaması nedeniyle, her iki taraf için uygun olacak ileri bir tarihe ertelenmiştir. Türkiye ve ABD arasında üst düzey diyalog devam edecektir" dedi. Keçeli ayrıca, Türkiye ve ABD arasında üst düzey diyaloğun devam edeceğini vurguladı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Keçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyaretinin ertelendiğini bildirdi

NE OLDU?

26 Mart'ta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD Başkanı Biden'ın konuğu olarak Washington'a 9 Mayıs tarihinde resmi bir ziyaret gerçekleştireceği duyurulmuştu. Ancak dün Erdoğan'ın ABD ziyaretinin iptal edildiği iddiası ortaya çıkmıştı. Bu iddialar üzerine Beyaz Saray Ulusal Güvenlik İletişim Danışmanı John Kirby'ye Erdoğan'ın ziyareti soruldu ve Kirby,"Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyaretine ilişkin planlamış bir şey yok" ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Keçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyaretinin ertelendiğini bildirdi

Bloomberg International'a konuşan konuya yakın kaynaklar ise Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Biden'ın 9 Mayıs'ta Beyaz Saray'da bir araya geleceğini söylemişti. Kafa karışıklığı gideren son açıklama ise Dışişleri Bakanlığı'ndan geldi ve Erdoğan'ın ABD ziyaretinin iptal edildiği resmi kaynaklardan duyurulmuş oldu.

CHP lideri Özgür Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "bakanlık" teklifi! CHP lideri Özgür Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "bakanlık" teklifi!

ERDOĞAN VE BIDEN SON OLARAK NATO ZİRVESİNDE GÖRÜŞMÜŞLERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyaret kapsamında Washington'da bir dizi resmi temasta bulunacaktı. Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile de görüşme gerçekleştirecekti. Biden ve Erdoğan son olarak geçtiğimiz yıl temmuz ayında Litvanya'da düzenlenen NATO zirvesinde bir araya gelmişlerdi.

Kaynak: HABERLER.COM