DEM Parti Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayları Neslihan Şedal ve Abdullah Zeydan, Hürriyet İlköğretim Okulu 2229 Nolu sandıkta oy kullandı. Eşbaşkan Şedal ve Zeydan'a İl Eşbaşkanları Gülşen Kurt, Veysi Dilekçi ve partililer eşlik etti. 2229 nolu sandıkta oy kullanan Eşbaşkan Şedal ve Zeydan zarfı sandığa birlikte attı. Eşbaşkan ve beraberindeki partililer oy kullanımının ardından bahçedeki yurttaşlarla sohbet etti.

Şedal: İrademize sahip çıkalım

Özgür Özel ertelediği Filistin ziyaretine ilişkin konuştu Özgür Özel ertelediği Filistin ziyaretine ilişkin konuştu

Oy kullanma işleminin ardından okul bahçesinde basına açıklamalarda bulunan Eşbaşkan Adayı Neslihan Şedal, kazananın kadınların, gençlerin halkların olduğunu belirtti. Şedal, "Bugün kullanacağımız her oy aslında kadın kırımına, iş cinayetlerine, göç politikalarına, doğa kırımına karşı mücadele edebilmek için irade beyanıdır. Biliyoruz ki halkın iradesinin özgürlükten, eşitlikten demokrasiden yana sandıklara yansıyacağını bir kez daha ifade edelim. Buradan son bir çağrı ile bitirelim, tüm halkımıza sesleniyoruz oyumuzu kullanarak irademize sahip çıkalım ve sonuçlanıncaya kadar sandıkları terketmeyelim" çağrısı yaptı.

Zeydan: Seçimin barışa vesile olması gerekir

Eşbaşkan Abdullah Zeydan ise 31 Mart seçimlerin barışa vesile olması gerektiğini vurguladı. Zeydan, "Demokratik sistemin bir parçası olan seçimlere katılıp oy kullanan tüm halkımıza teşekkür ederiz. Toplumsal barışın önü açılacak ve biz kentimize tüm arkadaşlarımızla birlikte hayırlı hizmetlerle yürüteceğiz. Bugün sandık başında görev yapan arkadaşlarımızın sandık güvenliği açısından son işlemlere kadar sandık başından ayrılmamasını ve sandıklara sahip çıkmasını diliyoruz" dedi.

Kaynak: BASIN BÜLTENİ