Van’da Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum haftasına çağrı Van’da Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum haftasına çağrı

Van DEM Parti İl Eşbaşkanı Gülşen Kurt, Eşbaşkan adayı Abdullah Zeydan, DBP İl Eşbaşkanı Harun Okay, DEM Yöneticisi Ömer Işık, beraberindeki partililer Marangozlar Kooperatifi, Marangozlar Efeoğlu, Sanayi Kooperatifi sitesi Başkanı, Hurdacılar, Tuşba Galericiler Sitesi, Kampüs Galericiler sitesi, Organize Sanayi Bölgesine ziyaretler gerçekleştirdi.

Kurum temsilcileriyle görüş alışverişi yapan Eşbaşkan adayı Abdullah Zeydan ve beraberindeki partililer, sorunlarını dinleyip belediyeleri kazanmaları halinde tüm esnafa destek olacaklarını vurguladı. Zeydan güçlü bir halk desteğiyle seçimi kazanmaları halinde merkezi yönetimin bir daha belediyelere kayyum atamaya cesaret edemeyeceğinin altını çizdi. Zeydan, “Kürt halkının birliği bizim için çok önemlidir. Bu çerçevede Kürt halkına hizmet etmek bizim için en büyük onur ve şereftir” dedi.

Büyükşehir Eşbaşkan adayı Neslihan Şedal ile DEM il Eşbaşkanı Veysi Dilekçi, Zeynep Kaya, A Kerim Bayıt, İrfan Kaval birçok kuruma ziyaret gerçekleştirdi. İnsan Hakları Derneği Van Şubesi, Van Barosu, VATBO, Van–Hakkari Türk Tabipler Odasını (TTB), ziyaret eden Şedal ve beraberindeki partililer, belediyeleri kazanmaları halinde gerçekleştirecekleri projelere dair bilgi paylaştı.

 Edremit ilçesinde seçim çalışmaları yürüten Fikret Doğan, Milletvekilleri Gülcan Kaçmaz Sayyiğit, Zülküf Uçar ve ilçe yönetimi Çiçekli beldesinde bulunan bir taziyeye katıldı.

 Tuşba ilçesi Belediye Eşbaşkan Adayları Hanım Akkoş, Ümit Keser, DEM Parti ilçe eşbaşkanları, belediye meclis üyeleri, Oto Sanayi Sitesi esnafını ziyaret etti. Esnafın sorunlarını tek tek dinleyen eşbaşkan adayları, esnafın elinden tutacaklarını belirtti.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER: BASIN BÜLTENİ