Meteoroloji hava durumuna ilişkin Van ve çevre illerde kuvvetli rüzgar ve fırtınaya karşı vatandaşı dikkatli olunmasını gerektiğini ve kar erimesi beklendiğinden çığ tehlikesi lodosla birlikte baca gazı (karbonmonoksit) zehirlenmeleri konusunda uyardı. Yapılan uyarılarda “

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINAYA DİKKAT

Van’ın güney ilçeleri ve Hakkari’de yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren,

Bitlis’in güney ilçelerinde Cuma gününden itibaren kuvvetli güneyli ve batılı rüzgarların (40-

60 km/sa) etkili olması tahmin edilmektedir. Kuvvetli rüzgarın zaman zaman etkisini artırarak yüksek kesimlerde fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi beklenmektedir. Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın Cuma günü akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir.

Ortadoğu’nun en güçlü ordusu kimde? Türkiye'nin sırası listeye damga vurdu! Ortadoğu’nun en güçlü ordusu kimde? Türkiye'nin sırası listeye damga vurdu!

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Bölge genelinde beklenen kuvvetli rüzgar (40-60 km/sa) ve fırtınanın (50-80 km/sa) etkisiyle kar erimesi beklendiğinden Çığ Tehlikesi bölge için devam etmektedir.

KARBONMONOKSİT ZEHİRLENMELERİ

 Lodosla birlikte baca gazı (karbonmonoksit) zehirlenmeleri, kar savrulması ve kar sürülmesi meydana gelebileceğinden (görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksamalar gibi) olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. “ ifadeleri kullanıldı

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER