Kurban Bayramı'na sayılı günler kaldı... Kurban Bayramı'na az bir süre kala bu yılın yurt içi ve yurt dışı vekaletle kurban kesim bedelleri merak ediliyordu. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Diyanet, Kurban Bayramı yaklaşırken vekaletle kurban kesim fiyatlarını belirledi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Bu yıl için vekâletle kurban kesim bedeli yurt içinde 11 bin 750 Lira, yurt dışında ise 4 bin 750 Lira olarak belirlenmiştir" dedi.

Fiyatlar belli oldu

Diyanet, Kurban Bayramı yaklaşırken kesim fiyatlarını belirledi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, başkanlıkta düzenlenen Vekaletle Kurban Organizasyonu Tanıtım Toplantısı'nda konuştu.

Erbaş açıkladı

Ali Erbaş, vekaletle kurban kesim bedelinin yurt içinde 11 bin 750 TL, yurt dışında ise 4 bin 750 TL olarak belirlendiğini duyurdu.

Geçen seneki fiyatlar

Öte yandan 2023 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedeli yurt içinde 5 bin 950 lira, yurt dışında 2 bin 750 lira olarak belirlenmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan başıboş köpek düzenlemesiyle ilgili önemli açıklama! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan başıboş köpek düzenlemesiyle ilgili önemli açıklama!

Kurban fiyatlarında artış bekleniyor

2024 yılında et fiyatlarına gelen zamların ardından fiyatlarda geçen yıla göre büyük bir değişiklik yaşanması bekleniyor. Bu yıl Kurban Bayramı'nda ortalama bir kurbanlığın fiyatının 80 bin lira ile 120 bin lira arasında olacağı öngörülüyor. Küçükbaş ve büyükbaş kurbanlıkların canlı kilo fiyatının ise 250-260 TL civarında olması bekleniyor.

Geçtiğimiz yılın kurbanlık fiyatları

Geçtiğimiz yıl Kurban Bayramı öncesinde küçükbaş hayvanların 7 bin TL, büyükbaşların ise 84 bin TL'den başlayacağı belirtilmişti. Küçükbaş ve büyükbaş kurbanlıkların canlı kilo fiyatı ise 140-160 TL arasında satışa sunulmuştu.

Kaynak: EN SONHABER