Edremit Belediyesi tarafından 25 Ekim - 6 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen ‘Kadrajımdan Edremit Fotoğraf Yarışması’ birbirinden güzel fotoğrafların belirlenmesi ile geçtiğimiz günlerde sona ermişti. Jüri üyelerinin değerlendirmelerinden sonra ödül töreni gerçekleştirildi. Van’ın Edremit ilçesinin kültür, insan ve yaşam, tarih, el sanatları, tarım, mimari, doğal yaşam ve doğasının konu alındığı yarışmada dereceye girenlere ise ödülleri verildi.

“EDREMİT KEŞFEDİLMEYE DEĞER BİR YER”

Ödül töreni öncesi açıklamalarda bulunan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, sözlerine yarışmaya emeği geçen başta jüri üyeleri olmak üzere tüm yarışmacılara teşekkür etmekle başladı. Uzun bir maratondan sonra jürinin dereceye girenleri belirlediğini ve kendisinin de süreci yakından takip ettiğini anlatan Başkan Say, “Hem Vangölü Havzası hem de Edremit görülmeye, yaşanmaya ve keşfedilmeye değer bir yer. Bu yarışmayı daha önceden düzenlemeyi tasarlıyorduk. Fakat gerek pandemi dönemi gerekse de deprem sürecinden dolayı ertelemiştik. Sonunda bu yarışmayı düzenleyerek, fotoğrafseverleri bir araya getirmeyi tamamladık. Hem dereceye giren hem de sergilemeye giren fotoğrafların hepsine baktım. Hakikaten hepsi birbirinden güzel fotoğraflar. Bu anlamda dereceye giren ve ödül alan herkese çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

“FOTOĞRAFLARA YANSIYAN YERLERİ KORUMAK VAZİFEMİZDİR”

Bu işin bir tarafıyla da bölgenin, ilin ve ilçenin tanıtımı olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Say, “Ne kadar anlatırsanız anlatın bir daha anlatmak, bir daha göstermek ve bir daha keşfetmek gerekiyor. Özellikle sosyal medyanın çok yoğun kullanıldığı bir dönem. Artık dünyada iletişimin dünyada neredeyse en önemli aracı haline geldi sosyal medya ve internet. Bu anlamda da ciddi bir beğeni topladı. Bu güzellikleri fotoğraflara yansıyan yerleri de inşallah korumak birinci vazifemiz ve ikinci vazifemiz ise gelen turistlere tanıtmaktır. Bu anlamda da Van’ın, bölgenin ve Edremit’in tanıtımına da katkıda bulunduğunuz için her birinize Edremit adına teşekkür ediyorum. İnşallah daha güzel, daha geniş katılımlı, daha önemli çalışmalarda bir araya geliriz. Ödül alanları da tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Van’ın sokaklarında uyuşturucu satanlara operasyon: 27 kişi gözaltına alındı! Van’ın sokaklarında uyuşturucu satanlara operasyon: 27 kişi gözaltına alındı!

Başkan Say, sunmuş oldukları katkılardan dolayı jüri üyelerine de plaket vererek teşekkür etti. Program, dereceye giren ve sergilemeye hak kazanan fotoğrafların bulunduğu alanın gezilmesi ile sona erdi.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - BASIN BÜLTENİ