banner290

Van’da 6 kilo 48 gram metamfetamin ele geçirildi

Van İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar çerçevesinde bir şahsın üzerinde 6 kilo 48 gram metamfetamin maddesi ele geçirildi.

Van’da 6 kilo 48 gram metamfetamin ele geçirildi

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “İlimiz merkezinde ve ilçelerimizde haksız kazanç sağlamak amacıyla, uyuşturucu madde ticareti, nakli veya depolanması faaliyetlerini yürüten şahıs/şahıslara yönelik olarak yapılan çalışmalar kapsamında; Müdürlüğümüz Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce yapılan çalışmalar neticesinde; Edremit ilçesinde tespit edilen şahıs üzerinde yapılan aramada; 9 paket halinde toplam 6 kilo 48 gram metamfetamin maddesi ele geçirilmiştir. Elde edilen uyuşturucu maddelerle ilgili olarak İ.A. isimli şahıs “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak/Uyuşturucu Madde Nakletmek” suçundan yakalanarak gözaltına alınmıştır” denildi.


Gözaltına alınan şüphelilerin işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edileceğinin dile getirildiği açıklamada, “Uyuşturucu-uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, bu suçları işleyerek ekonomik ve haksız kazanç elde eden, ticaretini yapmaya çalıştıkları uyuşturucu-uyarıcı maddeleri pazarlamaya çalışmak suretiyle geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, örgüt üyeleri, sokak satıcıları, maddeleri temin eden ve nakleden veya bu suça her ne sebep olur ise iştirak eden şüpheliler ile Müdürlüğümüz tarafından en etkin şekilde ve kararlılıkla mücadeleye devam edilecektir” ifadelerine yer verildi.

İHLAS HABER AJANSI

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2021, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER