CHP Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Van Beşyol’daki mitingde binlerce kişiye hitap etti.

Son Dakika! Asgari ücrette tarih belli oldu! İşte detaylar... Son Dakika! Asgari ücrette tarih belli oldu! İşte detaylar...

 “VAN-DİYARBAKIR HIZLI TREN PROJESİ'Nİ ÇOK ÖNEMSİYORUM”

Van'ın bütün konularını biliyoruz. Van'ı turizmin başkentlerinden birisi haline getireceğiz. Yıllardır çözülmeyen çevre yolu bitirilemedi, bu işi mutlaka çözeceğiz. Gelir gelmez 13. Cumhurbaşkanımızın, özellikle kentlerin dayanıklılığına, depreme hazırlığına, kentsel dönüşümüne ve birçok altyapı ve üstyapı sorunlarına acilen eğilmemizi istedi. Hemen seçimden sonra size söz ilk ziyaretlerimden birini Van’a yapacağım. Van-Diyarbakır Hızlı Tren Projesi'ni çok önemsiyorum. O hızlı tren gibi birçok bağlantısını sağlayacağız. Van Gölü Ekspresi'ni mutlaka getireceğiz. Van Denizi'ni, Van Gölü'nü turizmin göz bebeği haline getireceğiz. Van civarında bazı maden çalışmalarını takip ediyoruz. Van'ı tehdit eden bu çalışmaları mutlaka acilen denetime tabi tutup Van'ın bu doğasının yok olmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Kuzey Irak'a ve çok önemli pazarlara bağlayacak olan Van-Şırnak kara yolundan ses yok. Bunu da biz çözeceğiz. Van’ın tramvaya ihtiyacı olduğunu biliyorum. Özellikle Van'daki ulaşım sorunlarını hızla çözüp, insanlarımızın bu anlamdaki ihtiyaçlarını hızla yerine getireceğiz.

“VANSPOR'UN STADI'NI DA MİLLET İTTİFAKI OLARAK BİZ YAPACAĞIZ”

Ekrem İmamoğlu, konuşmasında "Van'ın bütün talihsizliklerini bir kardeşiniz olarak size söz veriyorum, Milletin İttifakı'nda sizin ittifakınızda, tek tek yeneceğiz. Van hak ettiği yerde değil. Van hakkını alacak. Millet İttifakı'nda Van hakkını alacak. Devlet ve millet. Devlet nedir, millet nedir? Millet, devleti oluşturan unsurdur. Devlet ve millet arasında hiçbir bariyer olmaz. Biz devletle millet arasındaki bütün bariyerleri kaldıracağız. Vanspor'un Stadı'nı da Millet İttifakı olarak biz yapacağız. Şu cennet vatanın en doğusundan en batısına, en güneyinden en kuzeyine her birimiz bu memleketin her karış toprağına eşit hissedarlarıyız. Bu eşitsizlik sadece bir yönetim sıkıntısıdır. Bunu aşacağız.”