Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanlar Neslihan Şedal ile Abdullah Zeydan ilçe ziyaretlerini sürdürüyor. Bu kapsamda eşbaşkanlar Özalp ve Saray ilçelerine birer ziyaret gerçekleştirdi. İlk olarak Saray ilçesine gelen eşbaşkanlar Saray Belediye eşbaşkanı Davut Acar ve Filiz Öztürk karşılandı.

EŞBAŞKANLAR, TEKSTİL FABRİKASININ TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI

Belediye Ziyaretinin ardından Esnaf ve vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen eşbaşkanlar, beraberindeki heyet ile birlikte Saray Belediyesi tarafından yapımına başlanan ve 300 kişiye istihdam sağlayacak tekstil fabrikasının temel atma törenine katıldı. Eşbaşkan Zeydan; “Saray Belediyemizin böyle bir çalışmaya imza atması bizim için çok önemli. Kentte böyle istihdam alanlarının oluşması işsizlikle mücadele eden halkımız için kıymetlidir. Bizim sosyal belediyecilik anlayışımız da budur. Tekstil fabrikası Saray halkına hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

“İLÇE HALKIYLA BULUŞTU”

CANLI TAKİP |VAN ÖZALP 2024 YEREL SEÇİM SONUÇLARI CANLI TAKİP |VAN ÖZALP 2024 YEREL SEÇİM SONUÇLARI

Temel atma töreninin ardından Eşbaşkanlar Şedal ve Zeydan Özalp ilçesine geçerek burada Özalp Belediye Eşbaşkanları Sakine Kutpınar ve Ecevit Ceylancı’yı belediye binasında ziyaret ederek ‘hayırlı olsun’ dileklerinde bulundu. Ziyaretin ardından Eşbaşkanlar ve beraberindekiler Sivil Toplum Kuruluşlarıyla bir araya gelerek ilçe halkıyla buluştu. İlçe halkı ile selamlaşan Esbaşkanlar, Büyükşehir Belediyesi olarak Özalp ilçesinin kalkınması için Büyükşehir Belediyesi olarak gereken desteği vereceklerini söyledi. Eşbaşkanlar Kutpınar ve Ceylancı ziyaretin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, yapacakları projeler hakkında bilgi verdi.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - BASIN BÜLTENİ