Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulunda, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında 29 Aralık'ta Suudi Arabistan'da oynanacak Süper Kupa Finali'nin Türkiye'de oynanması için önerge verildi.

Kalamış'taki Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'nda divan kuruluna verilen önergede, şu ifadeler kullanıldı:

Cumhuriyet'in 100. yılında Süper Kupa Finali'nin, Atatürk ilke ve devrimlerine karşı bir ülkede oynanması, Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucusu Fenerbahçe'nin tarihine, şan ve şerefine bağdaşmayacağından, finalin Atatürk Olimpiyat Stadı'nda ya da Samsun 19 Mayıs Stadı'nda oynanmasının kabulünün Yüksek Divan Kurulunun oylarına sunulmasını teklif ederiz.

Yapılan oylama sonucunda önerge oybirliğiyle kabul edildi. Alınan bu karar, Fenerbahçe Yönetimi'ne bildirilecek ve yönetim değerlendirmeye alacak.

FİNAL MAÇI SUUDİ ARABİSTAN'DA OYNANACAK

Galatasaray ile Fenerbahçe, 5 gün içinde 2 kez birbirlerine rakip olacak.

Gazze'de görevli AA kameramanı hava saldırısında hayatını kaybetti Gazze'de görevli AA kameramanı hava saldırısında hayatını kaybetti

Süper Lig'in 18. haftasında iki takım 24 Aralık Pazar akşamı saat 19.00'da Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nda kozlarını paylaşacak.

Ardından ezeli rakipler 29 Aralık Cuma akşamı saat 20.45'te Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'daki Al-Awwal Park Stadyumu'nda Süper Kupa için kozlarını paylaşacak.