Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki 2023 Turkcell Süper Kupa maçı, sahaya U19 takımıyla çıkan sarı-lacivertlilerin 2. dakikada sahadan çekilmesinin ardından hakem Volkan Bayarslan tarafından tatil edildi.

Fenerbahçe'nin, 1 yıl Türkiye Kupası ve Süper Kupa'dan men cezası alabileceği iddia edildi.

Fenerbahçe ne ceza alacak?

Fenerbahçe'nin Profesyonel Futbul Disiplin Kurulu'na sevk edilmesi ve skorun 3-0, Galatasaray lehine tescil edilmesi bekleniyor. Galatasaray 2. dakikası oynanan maçta 1-0 öndeyken, Fenerbahçe'nin sahadan çekilmesi, Sarı-Lacivertllier'in başka yaptırımlarla da karşı karşıya kalmasına neden olacak.

Türkiye Kupası ve Süper Kupa'dan 1 yıl men

Akşam'da yer alan haberde, Spor hukuçularına göre TFF Disiplin Kurulu, Fenerbahçe'nin gelecek sezon Türkiye Kupası'na katılmasını yasaklayacak ayrıca 1 sezon Süper Kupa'dan men edecek. Böyle bir durumda Fenerbahçe bu sezonu şampiyon tamamlasa da gelecek sezon bu kupada final oynayamayacak.

Zarar Fenerbahçe'den tahsil edilecek

Aziz Yıldırım'dan Fenerbahçe'ye stad projesi: İşte projeden ilk fotoğraflar Aziz Yıldırım'dan Fenerbahçe'ye stad projesi: İşte projeden ilk fotoğraflar

Süper Kupa statüsünün 6. maddesinde kupaya katılacak takımların uyması gereken yükümlülükler ve buna uymamaları halinde karşılaşacakları yaptırımlar açıkça belirtiliyor. Buna göre organizasyonun aksaması nedeniyle uğranılan zararlar da Fenerbahçe'den tahsil edilecek.

Otto Baric dönemiyle aynı

Fenerbahçe daha önce de benzer bir durum yaşamıştı. Trabzon'da 1997-98'de Otto Baric'in sırtına gelen taş nedeniyle sahadan çekilen Sarı-Lacivertliler, hükmen mağlubiyet ve 1 yıl men cezası almıştı. Kanarya yine aynı yaptırımla karşı karşıya kalabilir.

İlk yaşandı

Galatasaray-Fenerbahçe karşılaşması, iddaa bültenine dahil edilmedi. Sarı-Lacivertliler'in U19 takımından genç oyuncularla sahaya çıkacak olması nedeniyle maça oran verilmedi. Bahis Türkiye'ye girdiğinden beri ilk kez bir GS-FB derbisi bültende yer almadı.

Kaynak: HABER 7