Kuruluşunu ilan ettikten sonra teşkilatlanma kapsamında Van’da il başkanlığını tecrübeli siyasetçi Abdulhekim Karabıyık’a veren Gelecek Partisi’nde görev değişimi yaşandı.

Kentin yakından tanıdığı ve bildiği bir isim olarak kurucu başkan olan Karabıyık, il başkanlığı görevinden ayrıldı.

Van’da orta refüjlerin bakımsızlığına bir tepki daha geldi! İşte tepkiye neden olan o görüntüler... Van’da orta refüjlerin bakımsızlığına bir tepki daha geldi! İşte tepkiye neden olan o görüntüler...

İŞTE GELECEK PARTİSİ’NİN YENİ İL BAŞKANI

Yaptığı bir açıklama ile görevden ayrıldığını duyuran Karabıyık yeni başkanı da açıkladı, “15.12.2020 tarihinde Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlunun tensipleriyle Gelecek Partisi kurucu Van İl Başkanı olarak görevlendirilmiştim. Yaklaşık 4,5 yıldır üstlenmiş olduğum Gelecek Partisi Kurucu Van İl Başkanlığı ve Genel Merkez İstişare Meclis üyeliği görevlerimden işlerimin yoğunluğundan dolayı Sayın Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu ile yapmış olduğum istişareler doğrultusunda Gelecek Partisi Van İl Başkanlığı görevimi Partimizin Kurucu Edremit İlçe Başkanı tecrübeli siyasetçi Sayın Halit BİTİK beyefendiye devir ediyorum. Görev sürem içerisinde partimize ve şahsıma göstermiş oldukları ilgi ve alakalarından dolayı Saygıdeğer Van halkına, STK Başkanlarına, Siyasi Partilerin Değerli İl Başkanlarına, Kanaat Önderlerimize, Muhtarlarımıza ve Basınımızın değerli temsilcilerine teşekkür eder selam ve saygılarımı sunarım.”

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER: HAKAN İZGİ