Vanlı Turizmciler Irak'ta!

Van Ticaret ve Sanayi Odası, Van Gölü Havzası Turizm Derneği ve Vanlı turizm firmaları; Van Gölü Havzası’nın turizm değerlerini tanıtmak üzere Duhok Turizm Fuarı’na katılım sağladı. 

Vanlı Turizmciler Irak'ta!

Fuarda, havzamızın tarihi, doğal, kültürel, değerlerinin yanı sıra, sağlık, inanç ve diğer turizm potansiyeline ilişkin tanıtımlar gerçekleştirildi. Ayrıca Duhok Ticaret ve Sanayi Odası ile Duhok Kültür ve Turizm Müdürlüğü ziyaret edilerek, ikili ilişkilerin artırılmasına yönünde bir takım görüşmeler gerçekleştirildi. 

Duhoklu iş insanlarının Van’a davet edildiği görüşmelerde; Van’ın bir turizm kenti olduğu ve yapılacak ortaklıklar neticesinde her iki ilin ticari işbirliklerinin artması için gidiş-gelişlerin süreklilik kazanması yönünde adımlar atıldı. Van’ın Kadim kültürü ve sahip olduğu doğal değerlerin tanıtıldığı Van standı, fuar boyunca en çok ilgi gören stant oldu. 

Görüşmede Van Ticaret ve Sanayi Odası ile Duhok Ticaret ve Sanayi Odası arasında ortak bir protokol üzerinden Vanlı ve Duhoklu turizmcilerin sürdürülebilir ilişkileri geliştirilmesi hususunda en kısa zamanda bir araya gelmesine ilişkin anlaşma sağlandı.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
NASRULLAH
NASRULLAH - 3 hafta Önce

ALLAH YADIMCINIZ OLSUN BAŞARILAR DİLERİM