banner290

DEVA Partisi Van İl Başkanı Peker: Gevaşlılar ulaşım sorunu yaşıyor!

DEVA Partisi Van İl Başkanı Erdinç Peker, açıklama yaparak Gevaş ilçesinden Van’a, Van’dan Gevaş’a gidiş-gelişlerde sıkıntı yaşandığını kaydetti. Peker, bu sorunu gerekli mercilere ilettiklerini ve bu sorunun takipçisi olacaklarını vurguladı.

DEVA Partisi Van İl Başkanı Peker: Gevaşlılar ulaşım sorunu yaşıyor!

ŞEHRİVAN HABER: ERDAL ERBAŞ

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Van İl Başkanı Erdinç Peker, bir açıklama yaparak vatandaşların Gevaş ile Van arasında geliş gidişlerde problem yaşadığını kaydetti. Peker, vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için mevcut güzergâhın gerek ekonomik yönden gerekse zaman yönünden son durak olan otogardan alınıp Van merkezli bir durak oluşturulması gerektiğini dile getirdi.

PEKER: VATANDAŞ CİDDİ ANLAMDA MAĞDURİYET YAŞAMAKTADIR

Sözlerine vatandaşın ulaşımla ilgili yaşadığı sıkıntıları anlatarak başlayan Peker, “S.S. 5.nolu Gevaş Minibüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Gevaş çıkışlıdır ve son durak Van’dır. Van şehirlerarası otobüs terminaline gitmesi gereken vatandaşlarımız güzergâh uygun olmadığından ciddi anlamda mağduriyetler yaşamaktadırlar. Vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi için mevcut güzergâhın gerek ekonomik yönden gerekse zaman yönünden son durak olan otogardan alınıp Van merkezli bir durak oluşturulması lazım” dedi.

“YOLCULARIN AKTARMALI OTOGARA TRANSFERLERİNİN YAPILMASI GEREKİYOR”

Peker, merkezde bir durak noktası belirlenip Gevaş'a gidecek yolcuların merkez aktarmalı otogara transferlerinin yapılması gerektiğini belirterek, “Merkezde önceki dönem yapıldığı gibi merkezde bir durak noktası belirlenip Gevaş'a gidecek yolcuların merkez aktarmalı otogara transferlerinin yapılması gerekiyor. Bu konuyu gerekli kuruluşlara bildirdik ve biz Gevaş İlçe Başkanlığı olarak bu talebin takipçisi olacağız. İlçemizin her alanda geri kaldığının ve mevcut yöneticiler tarafından da önemsenmediğinin farkındayız. Ümit ediyoruz ki bu talebimiz vatandaşlarımız için karşılıksız bırakılmayacaktır” şeklinde konuştu.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2022, 16:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim Erkal
İbrahim Erkal - 10 ay Önce

Gerçekten mağduruz bu sorunun biran önce çözülüp eski saatlerin getirilmesini ayrıca 115 Akdamar seferinin de faal çalıştırılması gerektiği ve aynı saatlerinde çalışması gerekmekte bu hususta gereğini arz ederim

SIRADAKİ HABER