banner290

Araç sahipleri dikkat! Mazota (Motorin) süper indirim geliyor!

Brent petroldeki hareketliliğe bağlı olarak Motorin ve benzin fiyatlarındaki değişim devam ediyor. Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre; bu gece yarısından itibaren Mazota ( Motorine) 82 kuruş indirim geliyor. Peki indirim sonrası benzin ve motorin fiyatları ne kadar, kaç lira olacak? İşte İstanbul, Ankara, İzmir ve Van güncel akaryakıt fiyatları ile son dakika haberinin detayları…

Araç sahipleri dikkat! Mazota (Motorin) süper indirim geliyor!

Motorin fiyatları ve benzin fiyatı brent petroldeki hareketlilik ile değişmeye devam ediyor. G7 ülkelerinin Rus petrolüne uygulamayı planladığı tavan fiyat teklifinin beklentilerin üzerinde olacağı beklentisi petrol fiyatlarını bu sabah 81 dolara kadar geriletti. Petroldeki düşüş sürerken akaryakıt fiyatlarında bir değişiklik daha yapıldı. Geçtiğimiz hafta benzine yapılan üst üste indirimlerin ardından bu kez de motorin fiyatları değişiyor.

SON DAKİKA: MOTORİNE İNDİRİM GELİYOR

12 Kasım’da 1,54 kuruş indirim yapılarak litresi ortalama 24,84 liraya gerileyen motorin litre fiyatına 24 Kasım’da 95 kuruş indirim daha gelmişti. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorine 82 kuruş indirim geleceği öğrenildi.

BENZİNE İNDİRİM YOK

Öte yandan benzinin litresi ise ortalama 20 lira 16 kuruştan satılan Benzin grubunda ise henüz bir indirim beklentisi bulunmuyor. Petrol fiyatlarındaki gerilemeye bağlı olarak benzin litre fiyatına son iki haftada 77 ve 75 kuruş indirim yapılmıştı. Geçen hafta ise 1,16 kuruş indirim yapılan benzine 55 kuruş zam gelmişti. Ancak fiyatlar bir gün geçmeden yeniden değişmiş ve benzine 45 kuruş daha indirim yapılmıştı.

GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

İSTANBUL

BENZİN FİYATI: 20,15 TL

MOTORİN FİYATI: 23,88 TL

ANKARA

BENZİN FİYATI: 20,31 TL

MOTORİN FİYATI: 23,98 TL

İZMİR

BENZİN FİYATI: 20,32 TL

MOTORİN FİYATI: 24,07 TL

VAN

BENZİN FİYATI: 20,82 TL

MOTORİN FİYATI: 24,63 TL

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2022, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER