banner290

Dünya Temizlik Günü’nde Çavuştepe Kalesinde temizlik yapıldı!

Van’ın Gürpınar ilçesinde 17 Eylül Dünya Temizlik Günü dolayısıyla tarihi Çavuştepe Kalesinde temizlik yapıldı.

Dünya Temizlik Günü’nde Çavuştepe Kalesinde temizlik yapıldı!

Çevre temizliğinin önemine dikkat çekmek amacıyla Gürpınar Belediyesi öncülüğünde düzenlenen etkinliğe Belediye Meclis Üyeleri, belediye müdürleri ile büro personelleri ve ilçe gençlik merkezi üyeleri katıldı. Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, etkinlikte yaptığı açıklamada, Dünya Temizlik Günü kapsamında farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi.

Etkinliğe katılanlara teşekkür eden Tanış, “Etkinlikle hem çevre bilincinin artırılması hem de daha temiz ve yaşanılabilir bir Gürpınar amacıyla farkındalık oluşturduk. Etkinliğimize Urartulardan bize kültürel miras olarak kalan 2700 yıllık Çavuştepe Kalesinde başladık. İlçe merkezimizdeki iki büyük caddenin de temizliğini yaparak esnaf ve vatandaşlarımız açısından farkındalık oluşturacağız. Bu anlamda 7/24 daha temiz bir çevre için sahada olan temizlik personellerimize ve bu etkinliğe katılan herkese teşekkür ediyorum.” dedi. Daha sonra ilçe merkezinde yapılan temizlik çalışmalarının ardından etkinlik son buldu.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Temizlik imandan değil mi?
Temizlik imandan değil mi? - 3 ay Önce

BARİ BÖYLE GÜNLERDE HER TARAFTA TEMİZLİK OLSUN. ÇEVRE GÜNLERİNDE, TEMİZLİK GÜNLERİNDE, ORMAN GÜNLERİNDE SEMBOLİK DEĞİL ESASLI ÇALIŞMALAR OLSA.