Gürpınar Belediyesi'nden Ramazan Bayramı öncesi temizlik seferberliği!

Van’ın Gürpınar Belediyesi, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi ilçenin dört bir yanında temizlik seferberliği başlattı.

Gürpınar Belediyesi'nden Ramazan Bayramı öncesi temizlik seferberliği!

Gürpınar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi mahallelerde biriken kül, soba atıkları ve çöpler ekiplerce temizleniyor. Bayram arefesine kadar çalışmaların tamamlanması için hummalı bir çalışma yürüten ekipler, vatandaşlar tarafından takdirle karşılanıyor. Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, konuyla ilgili yaptığı açıklamada ilçenin geneline yayılan bir temizlik seferberliği başlattıklarını söyledi.

Tanış, “Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan Bayramının sağlıklı ve huzur içerisinde geçmesi için mahalle mahalle temizlik çalışması yürüttük. Temiz ve sağlıklı bir çevre üzerinde hassasiyetle durduğumuz bir konu. Bu anlamda Temizlik İşleri Müdürlüğümüz öncülüğünde kapsamlı bir çalışma yürütüyoruz.” dedi.


Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Ayşin ise rutin temizlik çalışmalarına ilave olarak kapsamlı bir temizlik programı gerçekleştirdiklerini söyledi. Temizlik çalışmalarının birçok mahallede eş zamanlı yürütüldüğünü söyleyen Ayşin, “Ekiplerimiz, Hoşab mahallesi ve çevre mahalleler, Kuşdağı-Örmeli hattı, Hamurkesen-Günbaşı hattı, Bozyiğit-Ongün hattı ve ilçe merkezi ile çevre mahallelerde çalışmalarını sürdürüyor.”

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
VANIMIZI TERTEMİZ YAPALIM.
VANIMIZI TERTEMİZ YAPALIM. - 4 hafta Önce

EDREMİT- İPEKYOLU- TUŞBA: Çarşıları, mahalleleri, mahalle aralarını, yakın semtleri, uzak semtleri, TOKİ sitelerini, ana arterleri, caddeleri, sokakları, ara sokakları, arka sokakları, kaldırımları, refüjleri, kavşakları, kanalları, dereleri, arkları, olukları, kıyıları, sahilleri, açık alanları, okul çevrelerini, cami çevrelerini, mezarlıkları, piknik ve mesire alanlarını, tarihi alanları, insanların gezip gördüğü, uğradığı ve yaşadığı her yeri SÜPÜRMEK, YIKAMAK, ÇÖP VE ATIKLARI TOPLAMAK, TERTEMİZ VE PIRIL PIRIL HALE GETİRMEK GEREKİYOR. Belediyeleri, DSİ'yi Karayollarını ve ilgili her kurum- kuruluşu bahsedilen temizlikleri binlerce personelle bir ay boyunca seferberlik yapmaya davet ediyoruz. Okullar, STK'lar, gönüllüler, çevreciler ve vatandaşlar da bu seferberliklere bir ay boyunca katılım sağlasın.