banner290

Gürpınar’da Cadde ve Sokaklar modern bir görünüme kavuşturulacak!

Van’ın Gürpınar Belediyesi tarafından ilçede başlatılan asfalt çalışmaları devam ediyor. Mahalle sakinleri "yollarda daha önce toz ve çamur nedeniyle zorluk yaşadıklarını belirterek asfalt çalışmalarıyla bu sorunun ortadan kalktığını ve yollarının daha güzel" olduğunu ifade ettiler.

Gürpınar’da Cadde ve Sokaklar modern bir görünüme kavuşturulacak!

Van’ın Gürpınar Belediyesi tarafından ilçede başlatılan asfalt çalışmaları devam ediyor.Mahalle içi ulaşım konforunu arttırmak amacıyla birçok mahallede asfalt çalışması yürüten ekipler, uygulama öncesi virajlarda genişletme çalışması yaptı. Daha sonra yola dolgu malzemesi sererek silindir ile sıkıştıran ekipler BSK sıcak asfalt kaplamasını gerçekleştirdi. Çavuştepe Mahallesindeki çalışmaları inceleyen Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, kendi imkanları dahilinde 7,5 km sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdiklerini belirtti.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Tanış, “Yol medeniyettir anlayışıyla cadde ve sokaklarımızı gerek kilitli parke taşı gerekse de sıcak asfalt kaplama ile modern hale getiriyoruz. Kırsal mahallelerdeki ulaşım ve yol sorununu 3 yılda yaptığımız önemli çalışmalar ile büyük ölçüde giderdik. İnsanımıza en güzel çalışmaları sunmak amacıyla durmadan hizmet üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Mahalle sakinleri de yollarda daha önce toz ve çamur nedeniyle zorluk yaşadıklarını belirterek asfalt çalışmalarıyla bu sorunun ortadan kalktığını ve yollarının daha güzel olduğunu ifade ettiler. Başkan Tanış’a inceleme sırasında Belediye Meclis Üyeleri Ahmet Karabulut, Aydın Koyuncu, Memet Yıldız ve Musa Kulaz ile ilgili birim müdürlüleri eşlik etti.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tebrikler
Tebrikler - 2 ay Önce

Gürpınar gibi, Gevaş gibi, Saray gibi, Çaldıran gibi, Özalp gibi, Muradiye gibi, Başkale gibi, Bahçesaray gibi ufacık olan ilçe merkezlerimizde 50 metre uzunluğundaki bir ufacık ara sokak bile asfaltsız veya parke taşsız kalmasın. Bütün ilçe merkezlerimizin bütün caddeleri, bütün sokakları, bütün sokakları tamamiyle asfalt veya parke taşlı olsun, kaldırımları olsun, drenajları olsun, olukları olsun, aydınlatmaları olsun. Geniş caddelerde yemyeşil refüjleri olsun. Güzel ve yeşil kavşaklar olsun. Bütün ilçelerimiz yollarıyla bakımlı, cici, güzel ve çağdaş standartlarda olsun. Küçük, küçücük bir ilçede de olsa bütün çalışan kesim, bütün dışardan gelen personel olsun, bütün aileler olsun, bütün vatandaşlar olsun şirin, bakımlı, modern, temiz, yemyeşil ve ışıl ışıl bir ilçede yaşadığını hissetsin. Bulunduğu yerden keyif alsın. Bütün ilçelerimizde, 13 ilçemizde istisnasız bütün yollar harika olsun. Cumhuriyetin yüzüncü yılına girerken bütün vatandaşlar bu güzellikleri hak ediyor. Dileriz ilgili makamlar ve kurumlar 7/24 çalışarak bu dört ayda adeta yenilenmemiş yol bırakmayacaklardır. Bir şehir ancak yolları kadardır. Bir şehrin vizyonu yolları kadardır. Bir şehrin aynası yollarıdır. Yollarımızla konuşalım, yollarımızla hava atalım.

Cevdet Türker
Cevdet Türker - 2 ay Önce

Gereken çalışmalar olunca mükemmel oluyor VAN Doğunun incidir Hayrullah Başkana teşekkür ederiz