Van'da yıllık 20 ton ürün elde edilen alınan seralarda sebze ve meyvelerin hasadı başladı!

Van'ın Gürpınar Belediyesi tarafından hayata geçirilen seralarda üretimi gerçekleştirilen sebze ve meyvelerin hasadı başladı.

Van'da yıllık 20 ton ürün elde edilen alınan seralarda sebze ve meyvelerin hasadı başladı!

7 sera ile açık alanda üretilen ürünler ve yıllık 18 ile 20 ton arasında hasat aldıklarını söyleyen Başkan Tanış, üretim yapmak isteyen tüm vatandaşlara destek olduklarını belirtti.

"Yıllık 18 ile 20 ton arasında hasat alıyoruz"

Tanış, “2019 yılında göreve geldiğimizden bu yana meyve ve sebze üretiminde önemli çalışmalar kaydettik. Seralarımızda salatalık, biber, patlıcan, fasulye, domates, kavun, karpuz ve çilek üretimi gerçekleştiriyoruz. Yıllık 18 ile 20 ton arasında hasat alıyoruz. Demek ki toprağa ne ekerseniz misliyle size cömert davranıyor. İlçemizdeki vatandaşlarımız için örnek teşkil etmesi amacıyla bu çalışmayı yürütüyoruz. Özellikle iş arayışında olan vatandaşlarımız için seralarda meyve ve sebze üretimini tavsiye ediyoruz.

"Gürpınar Belediyesi üretim yapan tüm vatandaşlarımıza destek oluyor ve olmaya da devam edecek"

Gürpınar Belediyesi olarak üretim yapan tüm vatandaşlarımıza destek oluyor ve olmaya da devam edecek. Tarım ve Orman Bakanlığımızın önemli destekleri bulunuyor. Bu anlamda üreten bir Gürpınar için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz.” dedi. Başkan Tanış’a Belediye Meclis Üyesi Aydın Koyuncu, Bilal Durak, Musa Kulaz, Suat Dinçer ile Yazı İşleri Müdürü Nizamettin Güngör ve Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Ayşin eşlik etti.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2022, 11:28
YORUM EKLE