Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerinin ardından TBMM'ye giren milletvekilleri merak ediliyor. 14 Mayıs 2023 seçimleri resmi olmayan sonuçlarına göre yeni dönemde TBMM'de yer alacak 600 milletvekili belli oldu.

HULKİ CEVİZOĞLU MİLLETVEKİLİ SEÇİLDİ

14 Mayıs seçim sonuçlarına göre Meclis'e giren isimler belli olmaya başladı. Kesin sonuçların açıklanmasıyla da TBMM'de yer alacak milletvekilleri netleşecek. Resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti İstanbul 1. Bölge'den aday olan Hulki Cevizoğlu milletvekili seçildi.

YRP Van İl Başkanı Yarız’dan seçim yorumu: Van için mücadele edeceğiz! YRP Van İl Başkanı Yarız’dan seçim yorumu: Van için mücadele edeceğiz!

ÇOĞUNLUK AK PARTİ'DE

Kesin olmayan seçim sonuçlarına göre AK Parti 269, MHP 52, Yeniden Refah Partisi 5 sandalyenin sahibi olacak. AK Parti listelerinden seçime giren 3 HÜDA PAR’lı ile 1 DSP’li de milletvekili seçildi. Meclis’te ittifak olarak çoğunluğu elde etmesine rağmen AK Parti, geçen seçime göre 30 milletvekili kaybetti. MHP vekil sayısını 2 artırdı. Yeniden Refah 2.83 oy oranıyla 5 sandalye kazandı.