ŞEHRİVAN HABER - Van Büyükşehir Belediyesi’nin meclisinin su ile ilgili tartışmaları ve görüşmeleri dün nihayete erdi. Büyükşehir Belediyesi Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü Mayıs Ayı Olağan Genel Kurul Toplantısı tamamlanırken indirim beklenen görüşmelerden zam kararı çıktı. Edinilen bilgiye göre toplantıda 13 ilçede su ve atık su tarifelerinin eşit şekilde uygulanması ile ilgili görüşmeler neticesinde AK Parti’nin verdiği teklifin aksine tüm ilçelerdeki su fiyatlarının eşit olması yönünde bir karar alındı. Bu karar 9 ilçede artış yaşanmasına neden oldu. Bu kararla birlikte 9 ilçenin suyu indirimli kullanmasından hareketle kalan ilçelerin de indirimli su talebinin aksine tüm ilçelerde aynı fiyattan kullanılması yönündeki kararın fiyatların yüzde 35 oranda artmasına neden olduğu bilgisi paylaşıldı.

0C839337 60Cb 4D2F A25B 7E2B44Aad8Eb

AK PARTİ VAN İL BAŞKANLIĞI: DEM PARTİ VANLILARDAN ADETA İNTİKAM ALIYOR

Türkiye'nin en zehirli yılanı Van’da görüldü! Türkiye'nin en zehirli yılanı Van’da görüldü!

Büyükşehir Belediyesi’nin açıklamasının yankıları sürerken AK Parti Van İl Başkanlığı’ndan zam kararını teyit eden bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada Van’da 9 ilçede su fiyatlarının artışı ile ilgili görüşmeler ile ilgili olarak şu ifadelere yer verildi; “31 Mart seçimlerinde Van Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan DEM Parti Vanlılar’dan adeta intikam alıyor. Mazbata öncesi şehri yakıp yıkan parti mazbata sonrası ilk iş olarak belediye çalışanlarının bir kısmını kayyum döneminde ile girmişler diye işten çıkardı. İkinci iş olarak VASKİ tarafından 9 ilçede uygulanan indirimli su fiyatlarını Edremit, İpekyolu, Tuşba ve Erciş ilçelerinde indirimsiz tarife fiyatına getirerek zam yaptı.”

C3Ec6B17 9977 46Cd 9B0F 2519059069D0

“AK PARTİ GRUBUNUN İNDİRİM TALEBİNİN AKSİ KARAR ALINDI, SUYA ZAM YAPILDI”

Açıklamanın devamında AK Parti grubunun indirim talebine rağmen zam yapıldığı ifade edilirken açıklamada şu sözlere yer verildi; “Geçen haftalarda AK Parti büyükşehir belediye meclis üyeleri tarafından yapılan "4 ilçemizde indirimsiz satılan su fiyatlarının 9 ilçemizde uygulanan indirimli tarifeye getirilip %25 indirim yapılması" teklifi mecliste oybirliğiyle tarife komisyonuna havale edilmesine rağmen toplanan komisyon tam aksi bir karar alarak indirimsiz su içen ilçelere Başkale, Gürpınar, Gevaş, Çatak, Bahçesaray, Özalp, Saray, Muradiye ve Çaldıran'da ki abonelere % 35 zam yaptı.”

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - HABER MERKEZİ