Van Büyükşehir Belediyesi, kentte görüntü kirliliği ve kaldırım işgaline son vermek için 13 Mayıs itibarıyla seyyar tezgâh ve esnafın kaldırım işgallerini yasakladığını açıkladı. İpekyolu Belediyesi, 13 Mayıs itibarıyla başlayan yasak kapsamında esnaf ve seyyar satıcıları yasağa uymaları konusunda uyardı.

“HEM GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ OLUŞTURMAKTA HEM DE HALK TARAFINDAN TEPKİYE NEDEN OLUYOR”

Geçtiğimiz günlerde İpekyolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ile yürütmüş olduğu ortak çalışmalar kapsamında cadde ve sokaklarda usulsüz olarak konumlandırılan seyyar satıcılara yönelik denetim gerçekleştirdi. Bilindiği üzere cadde ve sokakların seyyar tezgahlar ile dolması, yine birçok sokakta esnafların düzensiz bir biçimde masa sandalyelerini yerleştirmiş olması kent genelinde hem görüntü kirliliği oluşturmakta hem de halk tarafından tepkiye neden olmaktadır.

“TÜM TEZGAHLAR EKİPLER TARAFINDAN KALDIRILACAK”

İpekyolu Belediyesi ile Van Büyükşehir Belediyesi tarafından koordineli olarak çalışmalar başlatılmış olup bu çalışmalar çerçevesinde usulsüz kullanıma neden olan seyyar satıcılar ve esnaflar uyarılmaya başlanmıştır. Bu uyarılar sonucunda meydana gelen düzensizliğin giderilmesi için görüntü kirliliği ve kent düzensizliğine sebep olan tüm tezgahların ekipler tarafından kaldırılacağı önemle duyurulur.

İpekyolu’nda ücretsiz mesleki ve sanat kurslarına yoğun talep İpekyolu’nda ücretsiz mesleki ve sanat kurslarına yoğun talep

“TÜM ESNAF VE SEYYAR SATICILAR UYARILDI”

İpekyolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gerek seyyar satıcılardan gerekse de esnaflardan yapılan uyarıların dikkate alınmasını ve gereğinin yapılmasını önemle rica etmektedir. Tüm esnaf ve seyyar satıcıların bu hususta gereken özveriyi göstermeleri önemle rica olunur.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - HABER MERKEZİ