ŞEHRİVAN HABER - 31 Mart'ta gerçekleştirilen mahalli seçimlerde Van'da büyükşehir dahil 14 belediyeyi kazanan Dem Parti'nin belediye başkanları mazbatalarını alıp göreve başladı. Büyükşehir ve ilçelerde göreve başlayan başkanlar belediyedeki mevcut durum analizi, yeni yönetim kadrosunun oluşması sonrasında borç konusunu gündeme aldı.

Büyükşehir ve ilçelerde borçlar konusunda çalışmalar sürerken Van'ın en büyük ilçesi olan İpekyolu Belediyesi bir açıklama ile belediyenin borçlarını açıkladı.

Japon deprem uzmanından 4 il için kritik uyarı: O fay hattını işaret etti! Japon deprem uzmanından 4 il için kritik uyarı: O fay hattını işaret etti!

Yapılan bir açıklamada, borçlar ile ilgili olarak şu ifadelere yer verildi; "31 Mart yerel seçimlerinin ardından İpekyolu Belediyesini kazanan Halkların Eşitlik ve Demokrasi partisi (DEM) Eşbaşkanları Cevdet Altındağ ve Canan Uzunay, belediyenin borçlarını mali tablolarla açıkladılar. 6 Nisan’da mazbatalarını alan eşbaşkanlarımız, belediyeyi 1 milyar 123 milyon 645 bin 200 lira 31 kuruş borçla devraldılar. Bugün itibariyle, belediye ve şirketine ait borçları belediye binasına asıldı." denildi.

Öte yandan borç tutarı belediye binasına da asılarak vatandaşın da göreceği şekilde paylaşıldı.

Kaynak: ŞEHRİVAN GAZETESİ