banner290

Başkan Aydın, esnafın talep, şikayet ve önerilerini ilk elden dinledi!

Van’ın İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, mahalle ziyaretlerinin yanı sıra ilçe merkezinde bulunan esnafla da sık sık bir araya gelen talep ve önerileri yerinde dinlemeye devam ediyor. Esnafı çok önemsediklerini belirterek, “Esnafımız, ekonominin ve ticaretin en önemli unsurudur” dedi.

Başkan Aydın, esnafın talep, şikayet ve önerilerini ilk elden dinledi!

Beraberindeki belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle mahalle ziyaretlerinin yanı sıra ilçe merkezinde bulunan esnafla da sık sık bir araya gelen Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, talep ve önerileri yerinde dinlemeye devam ediyor. İlçe merkezinde bulunan dükkanları tek tek ziyaret eden Aydın, esnafa hayırlı işler ve bereketli kazançlar temennisinde bulundu. Esnafın taleplerini ve görüşlerini dinleyen İhsan Emre Aydın, devam eden çalışmalar ve belediye projeleri hakkında da bilgi verdi. Alışveriş yapan vatandaşlarla da hasbihal eden Başkan Vekili Aydın, “İpekyolu’nda yaşayan hemşehrilerimizin taleplerini ve hizmetlere ilişkin önerilerini de ilk elden dinliyoruz.

Başkan Aydın: "Esnaf ekonomi ve ticaretin en önemli ünsurudur"

Özellikle esnafımızı çok önemsiyoruz. Çünkü esnafımız, ekonominin ve ticaretin en önemli unsurudur. Bizler de İpekyolu Belediyesi olarak hem belediyecilik faaliyetlerimizi anlatıyoruz hem de varsa isteklerini dinleyerek hızlı çözümler üretiyoruz. İpekyolu için ne yapılması gerekiyorsa hemşehrilerimizle iletişim halinde olarak hayata geçirmenin gayretindeyiz” dedi. Esnaf ise yapılan ziyaretlerden duydukları memnuniyeti dile getirerek İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın’a teşekkürlerini ifade ettiler.

HABER BÜLTENİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Belediyelerimizden talebimiz
Belediyelerimizden talebimiz - 2 ay Önce

Saygıdeğer kaymakamımızdan, VBB ve üç ilçemizin yönetici ve Zabıta Teşkilatlarından istirhamımız zaten dar olan kaldırımlarımızdaki manav, fırın, market, lokanta, kafe, çayevi, tuhafiye, mobilya, şarküteri, büfe ve diğer bütün esnaflara ait eşyaların, malzemelerin, malların, ürünlerin TAMAMİYLE kaldırımlardan kaldırılmasıdır. Kaldırımların yarısı eşya ile dolu. Yetmediği gibi yolun kenarına da eşya, malzeme, kasa, ürün, masa, sandalye, odun, bisiklet, soba, çöp, mal ve ürünlerini koyan, teşhir eden ve buraları şahsi olarak kullanıp gasp eden yüzlerce esnaf var. Engelliler, yaşlılar, bebek arabalı hanımlar, turistler, aileler ve vatandaşlar işgal altındaki daracık, ıslatılmış, kirlenmiş ve düzensiz bırakılmış kaldırımlarda rahat edemiyor. Esnafımızın bir kısmı şehir yaşamının kurallarına, yayaların haklarına ve yasalara riayet etmiyor. Artık sözlü uyarı yerine yıllar yılıdır artarak devam eden bu kaldırım ve yol işgallerini yasal bir tebliğ ve genel duyurularla tüm çarşıya bildirip kaldırımların bütünüyle yayaların kullanımına açılmasını, çarşı ve pazarlarımızın ferah, düzenli, kullanışlı, geniş ve temiz kalmasını talep ediyoruz. Duyarlı esnaflar olarak bu konuda sorumlu davranmayan bütün esnafların sadece iş yerinin içini kullanarak, yol ve kaldırımı araçlara ve yayalara bırakmalarını istiyoruz. Vanımız nice çalışmayla güzelleşirken vatandaşlar da duyarlı ve bilinçli olmalıdır. Şimdiden teşekkür ederiz.

SIRADAKİ HABER