İpekyolu Belediyesi yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte ilçede yer alan parklarda bakım onarım çalışmalarına hız verirken parklarda çim biçme, budama, ilaçlama ve donatıların bakım onarım çalışmaları yapıldı. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, park ve yeşil alanlarda sürdürdüğü bakım onarım, peyzaj, çim biçme çalışmalarıyla parkları yaza hazırlama çalışmalarına devam ediyor. “Daha Yeşil bir İpekyolu” sloganıyla çalışmalarını yürüten Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmak için hummalı bir şekilde çalışıyor.

İPEKYOLU’NDAKİ PARKLAR YAZA HAZIRLANIYOR

Ekipler, ilçede vatandaşlara yeni yaşam alanları sunmak için yürüttüğü peyzaj çalışmalarıyla parkları güzelleştirmeye devam ediyor. Parkları yaza hazırlamak için periyodik olarak çalışmalarını sürdüren Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yapılan peyzaj çalışmaları ile parklara estetik görüntü kazandırıyor. Çim biçme çalışmaları ile parkları ailelerin kullanımına sunmak için yeşillendiren ekipler, ağaç ve çiçek dikim çalışmalarıyla yeşil alan miktarını artırıyor.

REFÜJLER ÇİÇEKLERLE SÜSLENDİ

Havaların ısınmasıyla parklara artan talep doğrultusunda çocuklara daha güvenli ve daha yeşil bir alan sunan İpekyolu Belediyesi, çalışmalarını periyodik olarak her mahallede devam ettiriyor. Öte yandan çiçek üretim serasında refüj ve parkları süsleyecek olan 45 bin adet kadife çiçeği tohumu yetiştirilerek ilçenin estetiğine kazandırılacak.

Başkan Kuşan’dan seçim mesajı: İpekyolu gerçek belediyecilik ile buluşacak! Başkan Kuşan’dan seçim mesajı: İpekyolu gerçek belediyecilik ile buluşacak!

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - BASIN BÜLTENİ