Adana'da bir minibüs uçuruma devrildikten sonra yanmaya başladı. Feci kaza sonrası olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri yangını söndürürken kazada 3 kişi hayatını kaybetti. Yaralanan 18 kişi ise hastanelere kaldırıldı. Yaralılardan birisinin hastanede vefat etmesiyle can kaybı 4'e yükseldi.

YARALILAR ARASINDA ÇOCUKLAR DA VAR

Sürücüsü henüz tespit edilemeyen tarım işçilerini taşıyan bir minibüs, Karaisalı ilçesi Gildirli Mahallesi'nde kontrolden çıkarak uçuruma yuvarlandı ve daha sonra alev aldı. İhbar üzerine olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Adana Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin çalışmasıyla yangın söndürüldü.

Van’da çocuklara yönelik büyük proje Van’da çocuklara yönelik büyük proje

1 YARALI HASTANEDE CAN VERDİ

Sağlık ekipleri minibüsteki 3 kişinin yaşamını yitirdiğini belirledi. Yaralanan 7'si çocuk 18 kişi, ekiplerin ilk müdahalesinin ardından hastanelere kaldırıldı. Yaralılardan birinin hastanede hayatını kaybettiği bildirildi. 17 yaralının tedavisi ise sürüyor.

NAVİGASYON AYRINTISI ORTAYA ÇIKTI

Tarım işçilerinin Mardin'in Kızıltepe ilçesinden Manisa'ya gitmek için yola çıktıkları, sürücünün yolu bilmediği için navigasyon yardımıyla ilerlediği, navigasyonun da sürücüyü Karaisalı'ya yönlendirdiği öğrenildi. Sürücünün minibüsün yakıtının bitmesi sonucu bir akaryakıta girdiğinde yanlış yola girdiğini öğrendiği ve yakıt aldıktan sonra tekrar doğru yola girmek isterken minibüsün arkasında römork takılı olduğu için virajı dönerken kaza yapıp uçuruma uçtuğu belirlendi.

Kaynak: AA