Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) sitesinde yer alan bilgiye göre, merkez üssü Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi olan 5 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi. Depremin 7 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.

6 DAKİKA ARAYLA İKİNCİ DEPREM

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi 5.0 büyüklüğündeki depremden 6 dakika sonra 4,1 büyüklüğünde bir depremle daha sarsıldı. Depremin derinliği 6,83 kilometre olarak ölçüldü.

AFAD’DAN AÇIKLAMA GELDİ

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Yunus Sezer, Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde meydana gelen 5,0 ve 4,1 büyüklüğündeki depremlere ilişkin olumsuz bir durum bulunmadığını, saha tarama çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Altına yatırım yapacaklar dikkat! İslam Memiş, gram altında yeni zirve için o ayı işaret etti… Altına yatırım yapacaklar dikkat! İslam Memiş, gram altında yeni zirve için o ayı işaret etti…

Sezer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Kahramanmaraş ilimizin Göksun ilçesinde meydana gelen 5,0 ve 4,1 büyüklüğündeki artçı depremler sonrasında, an itibarıyla olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Bölgedeki vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunarım." sözlerini kaydetti.

HABER 7