MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, son günlerde AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bazı konularda fikir ayrılığında olduğu, Cumhur İttifakı'nın dağılacağı, hatta Bahçeli'nin erken seçim çağrısında bulunacağına yönelik iddialar vardı. Bu iddiaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, MHP Lideri Devlet Bahçeli ile görüşeceği açıklandı.

Görüşme sona erdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde basına kapalı gerçekleştirilen ve 16:05'te başlayan görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. Görüşme sonrası herhangi bir açıklama yapılmadı.

Görüşme öncesi kritik mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu görüşme öncesi AK Parti Grup Toplantısı'nda Cumhur İttifakı'yla ilgili önemli mesajlar verdi.

"MHP ile omuz omuza yürüyoruz." diyen Erdoğan, "15 Temmuz gecesi darbecilere karşı kurulan Cumhur İttifakı sapasağlam ayaktadır. Birdir, bütündür, sarsılmadan ayakta kalacaktır." dedi.

İki liderin gündemindeki konular

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP-Şimşek görüşmesine ilişkin açıklama AK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP-Şimşek görüşmesine ilişkin açıklama

Görüşmede; siyasette normalleşme, terörle mücadele, meclis çalışmaları, ekonomi, öğretmenlik meslek kanunu gibi konular yer aldı.

Kaynak: EN SONHABER