ŞEHRİVAN HABER – BARIŞ DÖNMEZ

Meteorolojiden yapılan son meteorolojik değerlendirmelerine göre; Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Van'ın doğu çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara’nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Kütahya’nın kuzeyi, Eskişehir, Ankara’nın kuzey ve batısı, Çankırı, Amasya ve Çorum çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

VAN VE BÖLGE İLLERİ İÇİN KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI

Bölge genelinde öğle saatlerinden itibaren başlaması beklenen rüzgarın, güney ve güneybatı yönlerden sert (30-40 km/sa) ve zaman zaman kuvvetli rüzgar (40-60 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

DOĞU ANADOLU

Havanın Van ve bölge illerinde parçalı ve çok bulutlu, kuzeydoğu kesimleri ile öğle saatlerinden sonra Van'ın doğu kesimlerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde öğle saatlerinden itibaren başlaması beklenen rüzgarın, güney ve güneybatı yönlerden sert (30-40 km/sa) ve zaman zaman kuvvetli rüzgar (40-60 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

VAN °C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra doğu ilçeleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı sağanak yağışlı

HAKKÂRİ 23°C

Aralıklı şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu

BİTLİS 22°C

Aralıklarla yer yer sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ERZURUM °C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MALATYA °C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu

VAN VALİLİĞİ DE UYARDI

Seçim günü hava nasıl olacak? İşte bölge bölge hava durumu... Seçim günü hava nasıl olacak? İşte bölge bölge hava durumu...

Van Valiliği; çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ile baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı önemli uyarıda bulundu. Van Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Bölgemizde yarın (Perşembe) öğle saatlerinden itibaren başlaması beklenen rüzgarın, güney ve güneybatı (lodos) yönlerden sert (30-40 km/saat) ve zaman zaman kuvvetli rüzgar (50 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ile baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.