Açık Hava Avrupa Okçuluk Şampiyonası'nın klasik yay erkekler finalinde Mete Gazoz, Slovenya'dan Den Habjan Malavasic'i yenerek altın madalya kazandı.

RAKİBİNİ 6-0 YENDİ

Pitbull dehşet saçtı Pitbull dehşet saçtı

Almanya'nın Essen kentinde düzenlenen şampiyonada Mete Gazoz, finalde Sloven rakibiyle karşılaştı. Rakibi karşısında çok üstün bir maç çıkaran Mete, Den Habjan Malavasic'i 6-0 yenerek Avrupa şampiyonu oldu.

İLK AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU

Mete Gazoz, ilk kez Avrupa şampiyonluğu elde etti. 2020'de olimpiyat, 2023'te de dünya şampiyonluğuna ulaşan milli sporcu, kariyerinde ilk kez Avrupa şampiyonu olmayı başardı.

CUMHURBAŞKAN ERDOĞAN VE BAKAN BAK'TAN TEBRİK MESAJI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mete Gazoz'u tebrik etti, Erdoğan, yaptığı paylaşımda "Açık Hava Avrupa Okçuluk Şampiyonu olan millî okçumuz Mete Gazoz'u canıgönülden tebrik ediyorum. Olimpiyat ve Dünya Şampiyonluklarına Avrupa Şampiyonluğu'nu da ekleyerek bizlere büyük bir gurur yaşatan Mete Gazoz'un başarılarının devamını diliyorum" ifadelerini kullandı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da Meye için tebrik mesajı yayınladı. Bak, "Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu'ydu, Şimdi Avrupa Şampiyonu Mete Gazoz, Maşallah evlat.." ifadelerine yer verdi.

Kaynak: HABERLER.COM