ŞEHRİVAN HABER - Teknoloji devi Apple, iPhone 15 serisini, yeni iWatch ve Watch Ultra serisini özel bir etkinlik ile tanıttı.

Her yıl 12 Eylül'de gerçekleştirilen geleneksel tanıtım programı bu yıl da muazzam bir organizasyona sahne oldu. Şimdiye kadarki en önemli etkinliklerden birisi olan ve Apple'nin doğa dostu ve sıfır karbon sloganını ön plana çıkardığı etkinlikte iPhone'un Türkiye fiyatları da resmen açıklandı.

iPhone 15'in çerçeveleri bir önceki modele oranla daha ince ve parlaklığı iPhone 14'ün 2 katı olacak. Siyah ve beyazın yanı sıra pastel tonlarda pembe, sarı ve yeşil renklerde satışa sunulacak. iPhone 15, 48 megapiksel kamera kullanacak.

Daha büyük olan "iPhone 15 Plus" modeli aynı zamanda daha uzun pil ömrü sunacak.

Geçen yıl, akıllı telefonlar gibi kişisel cihazların varsayılan olarak USC-C şarjını kullanmasını gerektiren Avrupa Birliği kararına "uymak zorunda kalacağını" belirten Apple'ın tanıttığı yeni iPhone modeli, USB-C şarj bağlantı noktasına sahip olacak.

iPhone 15, 799 dolardan, iPhone 15 Plus da 899 dolardan başlayan fiyatlarla satılacak.

- iPhone 15 Pro

iPhone 15 Pro'nun yan tarafında yer alan "Action Button" tuşu, birçok işlemi yapmaya imkan verecek. Telefon, yeni titanyum tasarımı sayesinde hafifleyecek.

A17 Pro çipi ile gelen iPhone 15 Pro, birçok işlemin daha hızlı yapılmasına olanak tanıyacak, otomatik düzeltme, görselden bir şeyler silme gibi işlemleri yapabilecek ve yeni çip yüksek performansta mobil oyun performansı sunacak.

iPhone 15 Pro, üç kat daha iyi zoom yapabilecek. iPhone 15 Pro 999 dolardan, iPhone 15 Pro Max ise 1199 dolardan başlayan fiyatlarla satılacak.

Yapay zeka bu meslekleri yok edecek! İşte o meslekler... Yapay zeka bu meslekleri yok edecek! İşte o meslekler...

Apple'ın tanıttığı yeni ürünler, 22 Eylül'den itibaren satışa sunulacak.

TÜRKİYE FİYATI BELLİ OLDU

iPhone 15'in Türkiye fiyatı 49.999 TL olarak açıklandı.

Öte yandan iPhone 15 Plus'ın ise 55.999 TL başlangıç fiyatı bulunuyor.

Türkiye'de önsipariş tarihleri 22 Eylül olarak belirtildi.

Titanyum kasaya sahip iPhone 15 Pro'nun Türkiye fiyatı 64.999 TL olarak açıklandı.

iPhone 15 Pro Max'in ise 76.999 TL'den ön siparişe açılacağı belirtildi.

Türkiye'de önsipariş tarihleri 22 Eylül olarak belirtildi.

Kaynak: ŞEHRİVAN GAZETESİ