Bu süreçte baskıyı artıran ordu, füze saldırılarını sürdürüyor. Gelişmeler devam ederken, Rusya'da gece saatlerinde hareketli dakikalar yaşandığı belirtildi. Konuya ilişkin açıklama ise Kremlin'den geldi.

PUTİN'E SUİKAST GİRİŞİMİ

Yapılan açıklamada, Kiev'in Kremlin'i gece İHA'larla vurmaya çalıştığı, Rus savunma araçlarının ise etkisiz hale getirdiği belirtildi. Ayrıca, Rusya saldırının Rusya Devlet Başkanı Putin'e suikast girişimi olarak değerlendirildiğini açıkladı.

'TERÖR SALDIRISI'

Öğle namazı sırasında camiye bombalı saldırı! 28 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı var Öğle namazı sırasında camiye bombalı saldırı! 28 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı var

Açıklamada, "İki insansız hava aracı Kremlin'i hedef aldı. Ordu ve özel servislerin radar harp sistemlerini kullanarak zamanında yaptıkları müdahaleler sonucunda cihazlar devre dışı bırakıldı." denildi.Kremlin, misilleme haklarını saklı tuttuklarını ve olayı "bir terör saldırısı olarak" gördüklerini belirtti.

Putin suikast

'PUTİN, KREMLİN'DE DEĞİLDİ'

Bununla birlikte Kremlin, Putin'in saldırılar esnasında Kremlin'de olmadığını ve Moskova dışında yer alan Novo Ogaryova'da çalıştığını bildirdi. Bölgedeki binaların hiçbirinin zarar görmediği de ifade edildi. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov ise suikast girişiminin ardından Devlet Başkanı Putin’in çalışma programında bir değişiklik olmayacağını kaydetti.