DEM Parti, Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı seçilen Abdullah Zeydan’ın memnu haklarının Adalet Bakanlığı tarafından yapılan itiraz üzerine geri alındığını açıkladı. Bu açıklama gündeme bomba gibi düşerken, DEM Parti Van İl Başkanlığı saat 14:00’te açıklama yapacaklarını duyurdu.

Ortadoğu’nun en güçlü ordusu kimde? Türkiye'nin sırası listeye damga vurdu! Ortadoğu’nun en güçlü ordusu kimde? Türkiye'nin sırası listeye damga vurdu!

Açıklamada, “Değerli Van halkımıza çağrımızdır; Van halkının sandık ve seçim iradesini yok saymaya girişen Adalet Bakanlığı ve iktidarı uyarıyoruz. Van Halkı İradesinin Yanındadır. Gasp girişimcilerini uyarıyoruz. Böyle bir şeye yeltenmeyin! Van halkının iradesini yok sayamazsınız! Bu ahlaksız ve hukuksuz duruma karşı tüm il-ilçe örgütlerimizi, sandık görevlilerimizi, onurlu Van halkını bugün saat 14:00'te DEM Parti İl Binası önüne yapacağımız basın açıklamasına çağırıyoruz. Hukuki süreç devam etmektedir. Abdullah Zeydan Van halkının belediye eş başkanıdır. Zorbalık ve hukuksuzluğa geçit vermeyeceğiz!” denildi.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER: HABER MERKEZİ