31 Mart’ta Van Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Abdullah Zeydan ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Adalet Bakanlığı’nın Abdullah Zeydan hakkında verdiği karar gündeme bomba gibi düştü. Abdullah Zeydan ile alakalı sürecin yankıları sürerken peş peşe açıklamalar da gelmeye devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabında şu açıklamayı yaptı.

“ Hukukçuların bütünüyle hukuk dışı buldukları bir karar gerekçe gösterilerek Van Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen DEM Parti adayına mazbatasının verilmemesi Van halkının iradesini tanımamaktır. Bu kabul edilemez. Seçimlerin siyasi maksatlı yargı kararlarıyla gölgelenmesine karşı hep birlikte tepki göstermek ve demokrasiden yana tavır almak zorundayız.

Van’da kontrolden çıkan otomobil şarampole yuvarlandı: 4 kişi yaralandı! Van’da kontrolden çıkan otomobil şarampole yuvarlandı: 4 kişi yaralandı!

Milli iradenin üstünlüğü Cumhuriyetimizin temel değerlerinden biridir. Hükümeti ve mahkeme heyetlerini, son yıllardaki tavırları artık terkedip, asıl ve en büyük irade olan halk iradesine saygı duymaya davet ediyorum.” Dedi

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - HABER MERKEZİ