Van'ın Edremit Belediyesi'nde 43 gün önce göreve başlayan Edremit Belediyesi, ilk icraat olarak emekçilerin iş akitlerini sonlandırdı. Göreve başladıkları günden bu yana sadece ziyaretçi kabulü yapan Edremit Belediyesi, ilk iş olarak belediyede çalışan birçok emekçinin işine son verdi.

AK Parti Grup başkanı Havva Duran’dan Van’daki su zammı ile ilgili açıklama! AK Parti Grup başkanı Havva Duran’dan Van’daki su zammı ile ilgili açıklama!

Edremit Belediyesi tarafından işçilere gönderilen mesajda, "Sayın çalışanımız, son dönemde şirketimizde işe alınan ihtiyaç fazlası çalışanların mali külfeti, şirketimiz bünyesinde çalışan işçilerimizin tamamının maaşını ödeyemez duruma getirmiştir. Belediye kanununun 49. maddesinde belirtilen oranların çok üzerinde giderlerimizin olduğu tespit edilmiştir. Bu ve diğer bazı hususlar nazara alınıp üzülerek iş akdinize son verilmiştir. İlgili gerekçeler bir bütün olarak tarafınıza yapılacak tebligat ile bildirilecektir. Bugüne kadarki emeklerinizden dolayı teşekkür ederiz. Van Edremit Belediyesi Personel A.Ş." ifadelerine yer verildi.

FİLLER TEPİŞTİ, ÇİMENLER EZİLDİ!

Edremit'teki işçi çıkarmalarının yanlış bir politika olduğunu belirten işçiler, "Kent genelinde 'Kayyım' diye eleştiride bulunanların 'Kıyım' yapması gelinen son noktayı gözler önüne sermektedir. Fillerin tepiştiği bir ortamda olan çimenlere oldu. Yerel Yönetimler ve Kayyum çatışmasının bedelini bu kentin insanlarına, işçilerine ve emekçilerine mal etmek kabul edilebilir bir durum değildir. Bizlerin tek ideolojisi ekmektir. Yetkililerin bu kararı yeniden gözden geçirmeleri ve bu karardan dönmelerini istiyoruz" dediler.

Kaynak: WAN HABER