Son 2 haftada 5 puan kaybeden Galatasaray, puan farkını Fenerbahçe'nin 3'e, bir maçı fazla Beşiktaş'ın ise 5'e indirmesine engel olamadı. Şampiyonluk kapışmasında artık puan kaybının telafisi yok.

İşte ihtimaller:

‘Penaltılar’ Vanspor’un 1. Lig hayallerinin sonu oldu! ‘Penaltılar’ Vanspor’un 1. Lig hayallerinin sonu oldu!

GLATASARAY AVANTAJLI

Okan Buruk, Beşiktaş yenilgisine rağmen ipi göğüsleyeceğinden emin. Galatasaray cephesine göre şampiyonluk Fenerbahçe maçına kalmayacak. Eğer Cimbom 37'nci haftadaki derbiye kadar 4 puanlık fark elde ederse şampiyonluğunu ilan edecek. Puan eşitliği durumunda da Aslan 3-0'lık ikili averaj üstünlüğü nedeniyle avantajlı.

1- GALATASARAY 70 PUAN (30 MAÇ)

Başakşehir

İstanbulspor (D)

Sivasspor

Ankaragücü (D)

Fenerbahçe

Hatayspor (3-0 H)

FENERBAHÇE İDDİALI

Kanarya'nın önünde 6 maç var, 2'sini hükmen kazanacak. Yani 6 puan cepte. Galatasaray derbisine kadar karşılaşacağı Giresun, Trabzon ve Antalya'yı yenmek zorunda. Derbide ise Cimbom'u en az 3 farklı mağlup etmeli. Daha az farklı galibiyet yeterli olmaz. İkili averaj eşitliğinde genel averaja bakılacak.

2- FENERBAHÇE 67 PUAN (30 MAÇ)

Giresunspor (D)

Trabzonspor

Hatayspor (3-0 H)

Antalyaspor

Galatasaray (D)

Gaziantep (3-0 H)

BEŞiKTAŞ UMUTLU

Kartal'ın bir haftayı BAY geçecek olması en büyük dezavantajı. Ancak matematiksel olarak yine de şansı var. Beşiktaş önündeki 5 maçı da kazanmak zorunda.

Bunun dışında G.Saray ve F.Bahçe'nin 80 veya daha az puanda kalması gerekiyor. Üç takımın puan eşitliği halinde ise Beşiktaş üçlü averajla mutlu sona ulaşacak.

3- BEŞİKTAŞ 65 PUAN (31 MAÇ)

Antalyaspor (D)

Gaziantep FK (3-0 H)

Adana Demirspor (D)

Kasımpaşa (D)

Konyaspor

Sezer Yavuz / Haber7.com - Spor Editörü