BOTAŞ, temmuz ayı sanayi ve meskenlerde doğalgaza tarifelerini duyurdu. Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), temmuz itibarıyla mesken ve sanayi abonelerinin kullandığı gaz ile elektrik üretim amaçlı gazın satış tarifesinde değişiklik yapılmadığını bildirdi.

ELEKTRİK ÜRETİM AMAÇLI TARİFE 1000 METREKÜP İÇİN 12 BİN LİRA

BOTAŞ'ın konut tüketicileri için dağıtım şirketlerine temmuzda uygulayacağı satış fiyatı, 1.000 metreküp doğalgaz için 4 bin 80 lira olarak açıklandı. Buna göre; doğalgazda temmuzda geçerli olacak mesken ve sanayi abonelerinin tarifesi ile elektrik üretim amaçlı tarife sabit kaldı.

Aile Destek Paketi ödemesi bitti mi? Destek paketi uzatıldı mı, devam edecek mi? İşte detaylar… Aile Destek Paketi ödemesi bitti mi? Destek paketi uzatıldı mı, devam edecek mi? İşte detaylar…

Sanayi abonelerinin tarifesi, kademe 1 için 1000 metreküp doğalgazda 8 bin 549 lira, kademe 2 için ise 11 bin 374 lira olarak belirlendi.

Elektrik üretim amaçlı tarifede ise 1000 metreküp doğal gazın fiyatı 12 bin lira olarak duyuruldu. Doğal gazda fiyat tarifeleri aylık hesaplanıyor.

BOTAŞ’tan yapılan duyuruda, "Household Energy Price Index (HEPI) fiyatları esas alındığında konutlarda, Ukrayna'dan sonra Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğal gaz fiyatı ülkemizde uygulanmaktadır." ifadesi kullanıldı.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - HABER MERKEZİ