ŞEHRİVAN HABER - 14 Mayıs seçimlerinde sonuçların merakla beklendiği şehirlerden biri de Antalya oldu. Resmi olmayan sonuçlara göre CHP Antalya’da yüzde 32,50, AK Parti yüzde 28,73, İyi Parti yüzde 11,47, MHP yüzde 10, ise yüzde 4,79 oy aldı. Sonuçlara göre ise CHP’den 6, AK Parti’den 6, İyi Parti’den 2, MHP’den 2, Yeşil Sol Parti’den 1 milletvekili çıktı.

YERİNE CAN ATALAY SEÇİLDİ

Atay, 2018'de seçildiği bölge olan Hatay'ı Can Atalay'a bırakarak Antalya'da aday gösterildi. Can Atalay Hatay'dan seçilirken TİP'te yalnızca Barış Atay, TBMM dışında kaldı.

CHP Van’da 14 Mayıs’ta vekilliği, 2. turda ise büyük bir oy kaybetti! CHP Van’da 14 Mayıs’ta vekilliği, 2. turda ise büyük bir oy kaybetti!

TİP'Lİ 3 ADAY MECLİS'TE KENDİNE YER BULDU

Milletvekili dağılımının ardından yalnızca TİP, Antalya'da milletvekili çıkaramadı. Öte yandan bilindiği üzere 27. Dönem Hatay Milletvekili olan Barış Atay, yerini Can Atalay'a bırakmıştı. TİP'li diğer isimler Ahmet Şık, Erkan Baş ve Sera Kadıgil Meclis'e girmeye hak kazandı. Barış Atay'ın seçilememesi ise sosyal medyada geyik konusu oldu.