banner290

Tuşba Belediyesi hayvancılığın geliştirilmesi için yeni projeyi hayata geçiriyor!

Hayata geçirdiği örnek projelerle ve Türkiye çapında almış olduğu ödüllerle dikkat çeken Tuşba Belediyesi; bölge hayvancılığına büyük katkı sunacak örnek bir proje daha hayata geçiriyor.

Tuşba Belediyesi hayvancılığın geliştirilmesi için yeni projeyi hayata geçiriyor!

Tuşba Belediyesi’nin, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın, 2022 Yatırım Programı’nda yer alan ‘Hayvancılık Altyapısının Geliştirilmesi Programı’ kapsamında sunduğu ‘Tuşba’da Meralarda Sundurma Yapımı Projesi’ desteklenmeye hak kazandı. DAP Başkanlığı’nın 2022 Yılı Yatırım Programına 763 adet proje başvurusu yapılmış olup 121 proje desteklenmeye hak kazanmıştır. 120 milyon TL’lik bütçeli hibe programına sunulan ‘Tuşba’da Meralarda Sundurma Yapımı Projesi’ kapsamında toplam bir milyon 334 bin TL ile ilçede bulunan 5 kırsal mahallede sundurma projesi hayata geçirilecektir.

Başkan Akman: Bizim için en büyük ödül halkımızın gözündeki mutluluğu görmektir

Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Handil Başkanlığı’ndaki proje ekibini kabul eden Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, hazırladıkları projelerin takdir edilmesi ve ödüle layık görülmesinin kendilerini gururlandırdığını söyledi. Göreve geldiğinden bu yana toplumun her kesimine hitap edecek projeler geliştirme gayreti içerisinde olduklarını dile getiren Başkan Akman, “Bizim için en büyük ödül halkımızın gözündeki mutluluğu görmektir. Biz halkımızın talep ve ihtiyaçlarına yanıt verecek projeler hayata geçirirken, bu denli takdir ediliyor olması benim ve çalışma arkadaşlarımın motivasyonunu ve çalışma azmini artırmaktadır’’ dedi. Tuşbalılara layık olabilme yolunda birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde; seçim öncesinde vaat ettikleri projeleri bir bir hayata geçirirken, daha fazlası için de gayret göstermeye devam edeceklerini vurgulayan Başkan Akman, “Belediyemize desteklerinden ötürü DAP Başkanı Sayın Prof. Dr. Osman Demirdöğen’e ve personeline teşekkürlerimi arz ederken, bu projemizin başarıya ulaşmasında emeği geçen tüm proje ekibimizi tebrik eder, projemizin ilçemize hayırlı olmasını temenni ederim” şeklinde konuştu. 

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
2022 yılı, hayvancılık ve tarım yılı olsun.
2022 yılı, hayvancılık ve tarım yılı olsun. - 8 ay Önce

5 mahallede kaç adet sundurma olacak? Büyüklükleri ne kadar olacak? Kaç hayvan kapasiteli olacak? İşlevsel olacak mı? Hakikaten kullanılacak mı? Hayvancılığa katkısı olacak mı? Eğer bu manada hayvancılığı geliştirecekse yaygınlaştırılıp onlarca köy ve merada da yapılması faydalı olur. Yok sadece atıl kalacak bir sundurma ve " ölü bir yatırım" olacaksa yazık olur. Yetkililer bu gibi yatırımların ölü yatırımlara dönüşmemesi için tedbirleri alırlar halde. Hayvancılığı ve tarımı 13 ilçemizde yüzlerce köyümüzde bu yıl iki katına çıkaracak ne gerekiyorsa her kurum katbekat yapmalıdır. Ekilmemiş bir karış toprak kalmasın. Köyler gerçekten " köy " görevi görsün. Bu da tarımla, sebze ve meyve yetiştiriciliğiyle, kümes hayvancılığıyla, balıkçılıkla, arıcılıkla, küçukbaş hayvancılıkla, büyükbaş hayvancılikla ve her tür kırsal üretimle olur. Dünyamız ciddi bir tarımsal krize gidiyor. Herkes köyünü, tarlasını, bağını bahçesini fazlasıyla değerlendirmeli. Kurumlar da her tür imkanı, kaynağı ve desteği seferber etmeli.