Yurt içi uçuşlarda tavan fiyat uygulamasında uçak bileti tavan ücreti yüzde 30 zamlanırken yeni zam uygulanmaya başladı.

UÇAK BİLETİ TAVAN ÜCRETLERİNE BÜYÜK ZAM

Yurt içindeki uçuşlarda ekonomi sınıfı uçak biletlerinde tavan fiyat yüzde 30'luk zam ile beraber 3 bin 250 TL'ye yükseltildi. Yeni uygulama ile uçağın yüzde 85’lik bölümü için tavan fiyat bin 650 TL'den 2 bin TL'ye, geri kalan yüzde 15'lik bölümü için 2 bin 500 TL’den 3 bin 250 TL’ye yükseltildi.

Kararın ardından iç hatlarda bilet firmaları yapılan zammı fiyatlarına yansıttı. Geçen yıl alınan karar ile uçağın koltuk kapasitesinin yüzde 85’ine kadar olan bölümü için bilet fiyatı en fazla bin 650 TL, geri kalan yüzde 15 oranındaki bölüm içinse 2 bin 500 TL'ye yükseltilmişti.

Tarımsal destekleme ödemeleri ne zaman yatırılacak? Bakan Yumaklı duyurdu Tarımsal destekleme ödemeleri ne zaman yatırılacak? Bakan Yumaklı duyurdu

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından ilk olarak 2013 yılında iç hatlarda tek yönde tavan fiyat uygulaması getirilmişti. İç hat business sınıfında ve dış hat bilet fiyatlarında ise tavan ücret uygulaması bulunmuyor.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - HABER MERKEZİ