Van'da akıl ve zeka oyunları turnuvasının finalinde konuşan Van Valisi Ozan Balcı, Van’da spor yatırımlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Serbest bırakılan Astrolog Meral Güven'nin ilk ifadesi ortaya çıktı! Serbest bırakılan Astrolog Meral Güven'nin ilk ifadesi ortaya çıktı!

Van Valiliği sosyal medya hesabından yapılan açıklamada; ilkokul ve ortaokul seviyesinde 103 öğrencinin mücadele ettiği turnuvada dereceye girenler Türkiye finallerinde Van'ı temsil edeceğini açıklayan Van Valisi Ozan Balcı, spor alanında birçok faaliyet yaptıklarını, spor alt yapısını güçlendirdiklerini belirtti.

Spor Van Projesi kapsamında emeği geçenlere teşekkür den Van Valisi Ozan Balcı; "Amacımız, herkesin bir spor dalı ile uğraşması yada iyi bir izleyicisi olmasıdır. Spor Van Projesi'nin yürütülmesinde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 300 okulun bahçesine voleybol ve basketbol sahası yaptık. 75 okulun bahçesine halı saha yapıyoruz. Amatör spor kulüplerine destek verdik. Okullara 50 milyon liralık spor malzemesi aldık. 23 spor salonunu bitirdik, açılışını yapacağız. İçinde 5 kapalı spor salonunun bulunduğu sporcu fabrikasını tamamladık. 13 yüzme havuzu yaptık. İlçelerimize Spor Van Projesi kapsamında voleybol, basketbol, halı saha ve tenis kortunun bulunduğu kompleksler yaptık. Bu yatırımlarımız sayesinde kısa, orta ve uzun vadede Vanlı çocuklarımız profesyonel spor dallarında çok büyük başarılar elde edecektir. Çocuklarımız, hedeflerine ulaşmak için azimle, pes etmeden çalışmalı." Dedi.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - ZENÜN YEŞİL-NECMETTİN DURSUN