Van Valiliği, Van Valiliği bir açıklama daha yaparak yağışların devam edeceğini ve vatandaşların sel, yıldım çarpması, kuvvetli rüzgara karşı vatandaşları uyardı.

SAĞANAK YAĞIŞLARA DİKKAT!

Van Valiliği yaptığı uyarıda; “Bölgemiz genelinde aralıklı olarak etkisini gösteren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, bugün (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra devam etmesi beklenmektedir. Ayrıca rüzgarın öğle ve akşam saatleri arasında, bölgemiz genelinde kuvvetli rüzgar (30-50 km/sa) ve yükseklerde fırtınamsı rüzgar (50-70 km/sa) şeklinde etkili olacağı tahmin edilmektedir.”

SAĞANAK YAĞIŞ, SEL VE YILDIRIM ÇARPMASINA DİKKAT!

Van'da ilk olma özelliği taşıyan Elite World Go otel açıldı! Van'da ilk olma özelliği taşıyan Elite World Go otel açıldı!

“Yağış ve kar erimesine bağlı olarak sel, su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım, çamur şeklinde yağış, kuvvetli rüzgarla birlikte ağaç devrilmesi, çatı uçması, enerji nakil hatlarında kopma, deniz ulaşımında oluşabilecek aksamalara karşı vatandaşlarımızın ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir. Vatandaşlarımıza saygıyla ve önemle duyurulur.” denildi.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - ZENÜN YEŞİL