Büyükşehir Belediyesi, kendi ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olan engelli, yaşlı, kimsesiz ve bakıma muhtaç vatandaşlar için evde temizlik hizmeti başlattı. Sağlık İşleri Daire Başkanlığına Bağlı Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerince tespiti yapılan evlerde belli aralıklarla temizlik çalışması yapılarak, vatandaşların hijyenik bir ortamda yaşamlarını sürdürmeleri sağlanıyor.

Van Büyükşehir Belediyesi’nden 'şehir temizliği' ile ilgili açıklama! Van Büyükşehir Belediyesi’nden 'şehir temizliği' ile ilgili açıklama!

Bu hizmetten yaralanmak isteyen vatandaşlarımızın kayıt oluşturabiliyor

Evde temizlik hizmetinin bugün itibarıyla başladığını belirten Sağlık İşleri Daire Başkanı İlhami Aker, “Özellikle engelli, yaşlı kendi ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olan ve bakıma muhtaç ailelerimiz tespit edilerek, evlerinde temizlik yapılıyor. Burada arkadaşlarımız, evin mutfağından banyosuna, odalardan camların silinmesine kadar dip bucak temizlik yaparak vatandaşlarımızın daha hijyenik bir ortamda yaşamlarını sürdürmelerini sağlıyor. Bu hizmetimizden yaralanmak isteyen vatandaşlarımız 0432 222 12 34 numaralı hattan bizlere ulaşarak, kayıt oluşturabiliyorlar. Bugün de ilk çalışmamızı Karşıyaka Mahallesi Menekşe Sokakta bulunan ve daha önce ekiplerimizce tespiti yapılan evimizde gerçekleştirdik. Bizler halkımızın hayatlarına dokunmak ve onlara hizmet etmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Sosyal belediyecilik alanındaki çalışmalarına her gün yenisini ekleyen Büyükşehir Belediyesi bunun en güzel örneklerinden biri olan evde temizlik hizmetini kent genelinde devam ettirecek.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER: BASIN BÜLTENİ