Van Büyükşehir Belediyesi, belediyeden önceki dönemde Van’da yerel bir internet haber sitesine fahiş oranda para aktarılmasıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Van’da dolandırıcılık çetesinin 'Çinli' zekası çökertildi! Van’da dolandırıcılık çetesinin 'Çinli' zekası çökertildi!

Van Büyükşehir Belediyesi konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz hafta kamuoyuna da yansıdığı üzere, Van’da bulunan bir internet haber kuruluşuna belediyemiz kayyım yönetiminde olduğu süreçte fahiş oranda para aktarıldığı, basın yayın kuruluşlarında yer almıştır. Sözde, Van’ın tanıtımı ve belediyenin çalışmalarını yansıtmak için aktarılan bu paraların, aslında birilerini ihya etmek amacıyla peşkeş çekildiği görülmektedir.”

“ÇOK SAYIDA USULSÜZ VE KAMU VİCDANINA SIĞMAYACAK İŞLEM YAPILDIĞI ANLAŞILMAKTA”

Açıklamanın devamında; “Göreve geldiğimiz günden bu yana her fırsatta belediyemizin usulsüz harcamalarla tamamen borç batağına sürüklendiği ve zarara uğratıldığını anlatmaya çalışıyoruz. Kayyımlar tarafından bu şekilde çok sayıda usulsüz ve kamu vicdanına sığmayacak işlem yapıldığı anlaşılmaktadır. Bir süredir tüm bu kirliliklerin üstünü örtmek amacıyla adı geçen internet sitesi ve başındaki kişi tarafından belediye yönetimimizi karalayan çok sayıda yalan habere imza atılmıştır. Bize yönelik bu saldırının neden yapıldığı, ortaya çıkan bu haberle sanırız daha iyi anlaşılmıştır.

“USULSÜZ İŞLEM VE AKTARILAN PARA İLE İLGİLİ ÖN İNCELEME BAŞLATILMIŞTIR”

Açık bir şekilde belirtiyoruz ki; halkın olan belediyelerimizin bu şekilde arpalık olarak kullanılmasına izin vermeyeceğiz. Bu nedenle; yapılan bu usulsüz işlem ve aktarılan para ile ilgili belediyemiz hukuk birimi tarafından ön inceleme başlatılmıştır. Yaptığımız incelemede belediyemizin tanıtımı yapılmadan fahiş bir ücret ödendiği belirlenmiştir.

“SÖZ KONUSU MEDYA KURULUŞU HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK”

Söz konusu duruma ilişkin bu kararda imza yetkisi bulunan ve denetim görevini yerine getirmeyen belediye personelleri hakkında idari inceleme başlatılacaktır. Ayrıca, usulsüz ödemelere ilişkin söz konusu medya kuruluşu hakkında ilgili kurumlar nezdinde suç duyurusunda bulunulacaktır.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur…” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - HABER MERKEZİ