ŞEHRİVAN HABER : FATMA NUR POLATCAN - HAKAN İZGİ

Günlerce ülke gündeminde kalan, mazbatasının verilmemesi ve ardından çıkan olaylarla birlikte seçimin en çok konuşulan ismi olan Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Abdullah Zeydan ve belediyeler gündemde kalmaya devam ediyor. Cuma günü mazbatalarını alan Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Zeydan eş başkan olarak belirlenen Neslihan Şedal ile birlikte Cuma belediyeye gidip iş başı yapsa da ikinci bir tören haftasonu yapıldı. Büyükşehir Belediyesi binasında düzenlenen törenle görevi önceki dönem Büyükşehir Belediye Eşbaskanı seçilen Mustafa Avcı’dan devralmayı tercih eden yeni başkanlar ikinci kez gerçekleştirilen törenle sürecin startını verdi. Zeydan ve Şedal, Avcı’dan görevi devralarak resmen göreve başlarken, Zeydan’ın başkanlık koltuğuna oturmasıyla Van Büyükşehir Belediyesi’nin üst yönetiminde ilk görevden alma ve değişikliklerde gerçekleşti.

63971823 Ecb5 42A9 A6C8 69Ed2A337Dd6

EŞBAŞKAN ZEYDAN VE ŞEDAL, GÖREVİ AVCI’DAN DEVRALDI

Van Büyükşehir Belediyesi’nde devir-teslim töreni düzenlendi. Önceki dönem Büyükşehir Belediye Eşbaskanı seçilen Mustafa Avcı’nın katılımıyla düzenlenen devir-teslim töreninde Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Neslihan Şedal ve Abdullah Zeydan görevi devraldı. Geçtiğimiz Cuma günü mazbatayı alıp belediye binasına ziyaret gerçekleştirse de devir teslim töreni yapmayan başkanlar, önceki dönem başkanı Avcı’nın gelmesini bekleyerek kayyum sürecini gönderme yapan bir süreç ortaya koymaya çalıştı. Bu törenin ardından bir mesaj da paylaşan Zeydan, önceki dönem eş başkanlarından Bedia Özgökçe’ye de selam gönderdi.

G Kf A N2 S W4 A A F Xw K

KURT: VAN HALKI 2 DEFA TARİH YAZMIŞTIR

Devir teslim töreninde konuşan DEM Parti İl Eşbaşkanı Gülşen Kurt, Van’ın tarih yazdığını dile getirerek, “3 ay boyunca çok yoğun şekilde seçim çalışmalarını gerçekleştirdik. Bizler halkımızla birlikte sokak sokak, ev ev, mahalle bu çalışmaları yürüttük. Gelinen neticede halkımızın iradesiyle büyük bir oy farkıyla sandıklarda halkımız iradesini koydu ve belediye eş başkanlarımızı seçti. Bizler halkın iradesinin sandığa yansıyacağını çok iyi biliyorduk. Van halkı 14 belediyenin 14’ünü alarak hem dünyada hem de Türkiye’de iradesini ortaya koymuş ve tarih yazmıştır. Van halkı 2 defa tarih yazmıştır. Bizler halkımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Van’ın doğu ilçeleri için Valilikten flaş uyarı! Van’ın doğu ilçeleri için Valilikten flaş uyarı!

DEM PARTİ YENİ DÖNEM İÇİN İDDİALI

Kurt, “Biz halkımızla güçlüyüz, halkımızla varız. Sizler Van halkı olarak üzerinize düşen tüm sorumlulukları yerine getirdiniz. Sizlere minnettarız. Şimdi sıra bizde, sıra belediye eş başkanlarında. Halklarına hizmet edeceklerinden, halkımızın iradesine sahip çıkacaklarından eminiz. Dost da düşman da Van Büyükşehir Belediyesinin nasıl iş yaptığını, nasıl hizmet edeceğini görecek. Belediye eş başkanlarımız bunu herkese gösterecek. Belediyelerimizin kapısı 7/24 halka açık olacak. Halkımız bundan emin olsun” ifadelerini kullandı.

Bff10Bf1 A258 4596 894B 3F330D208592

AVCI: PARTİMİZ BİZE NE GÖREV VERİRSE YAPARIZ

Ardından sözü alan önceki dönem Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Mustafa Avcı, parti ne görev verirse yapacaklarını belirterek, “Kadınlar, gençler yaşlılar… Sizin direnişi görenler gözyaşlarını tutamıyordu. Van halkı büyük bir direniş gösterdi ve kazandı. Bu direnişi gösterenlere teşekkür ediyorum. Siz büyük bir ders verdiniz. Sıfırdan başlayacağımızı söylemiyoruz. Abdullah Zeydan ve Neslihan Şedal ile birlikte nerede kalmışsak oradan devam edeceğiz. 4 ay 10 gün görev yaptık. Biz buradayız. Dün de buradaydık, bugün de buradayız, yarın da burada olacağız. Partimiz bize ne görev verirse, eş başkanlarımız bizden ne isterse onlara yardımcı olacağız. Huzurunuzda sizlere söz veriyoruz” diye aktardı.

B0Ab38Aa D0E5 4374 86F3 00E403E0D467

ZEYDAN: HALKA LAYIK HİZMETLER YAPACAĞIZ

Avcı’nın ardından konuşan Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Abdullah Zeydan, hizmet zamanı olduğunu dile getirerek, “Halkımız hep partisinin adaylarının yanında oldu. Van tarih yazdı. 14 belediyemizi de halkın belediyesi yaptık. Bu başarı halkımızındı, halkımızı kutluyoruz. Biz belediyelerimizi halkımızla birlikte yürüteceğiz ve hizmetlerimize başlayacağız. Diğer arkadaşlarımızın tecrübesine elbette ihtiyacımız var. Onların birikimi çok. Biz de istiyoruz ki arkadaşlarımız her daim bizim yanımızda olsun. Hep birlikte halkımıza layık hizmetler yapacağız. Artık dem hizmet zamanıdır, dem başarı zamanıdır” dedi.

Bff10Bf1 A258 4596 894B 3F330D208592

ŞEDAL: VAN’I ÜRETİM MERKEZİ YAPACAĞIZ

Törende son konuşmayı yapan Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Neslihan Şedal, “Hiçbir şey halkın iradesinden büyük değil ve kimse onun iradesini gasp edemez. Halkımız direnişi ile kazanmışsa ve Van halkı 2 defa tarih yazmışsa bu halkımızın iradesinin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Halkımızı kutluyoruz. Halkımız için gece gündüz çalışacağız ve hizmet edeceğiz. Söz veriyoruz; emek veren halkımız için yaşamı anlamlı kılacağız. Van’ı üretim merkezi yapacağız. Başarı Van halkınındır” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından devir-teslim yapıldı ve eşbaşkanlar ile vatandaşlar belediyeye geçti.

DEVİR TESLİM GERÇEKLEŞİR GERÇEKLEŞMEZ DEĞİŞİM BAŞLADI

Türkiye tarihi bir seçimi geride bıraktı. Van İl Seçim Kurulu’nun kararıyla mazbatası Abdulahat Arvas’a verilen mazbata YSK’nın kararıyla yeniden Abdullah Zeydan’a verilmişti. Dün itibarıyla Van adliyesine giderek mazbatasını alarak Abdullah Zeydan ve eş başkan Neslihan Şedal görevine başladı. Zeydan’ın Başkanlık koltuğuna oturmasıyla Büyükşehir Belediyesi’nin üst yönetiminde ilk görevden almalar da gerçekleşti.

İŞTE BELEDİYEDE GÖREVİ DEĞİŞEN O İSİMLER

Van Büyükşehir Belediyesindeki görevine başlayan A Takımını belirleyen Abdullah Zeydan, bazı önemli pozisyonda görev yapan isimleri görevden alarak yerlerine yeni isimleri atadı. Geçtiğimiz aylarda Van Büyükşehir Belediyesinin yeni Genel Sekreteri olarak atanan Ali Özvan görev süresi 31 Mart itibariyle tamamlanırken, Özvan’dan boşalan o koltuğa Cavit Tatar getirildi. Ayrıca Genel Sekreter Yardımcıları Nihat Arpa, Fazıl Tamer, Esiner Çetin ve Ramazan Gökdemir'i görevden alınırken yerlerine ise kimlerin atanacağı merak konusu oldu.

DAİRE BAŞKANLARI DA ALINDI

Dem Parti Van Büyükşehir Belediyesi başkanı olarak seçilen Abdullah Zeydan Genel Sekreter ve Genel Sekreter Yardımcılarının yanı sıra 5 birimde birçok isimi görevden alarak yerlerine yeni isimleri atadı. Makine İkmal Bakım ve Onarımı Dairesi Başkanı, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı, Mali Hizmetler Daire Başkanı ve Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanları olmak üzere 5 ismi görevden aldı.

RESMİ WEB SİTESİ BAKIM MODUNA ALINDI, SOSYAL MEDYADA KAYYUM DÖNEMİ SİLİNDİ

Van Büyükşehir Belediyesi'nde Abdullah Zeydan ile başlayan yeni dönemde görevden almalar ve değişikliklerin devam edeceği öğrenildi. Van Büyükşehir Belediyesi'nde yapılan yeni atamaların sonrası resmi web sitesi bakım moduna alındı. Öte yandan mazbatalarını alan eş başkanların göreve başlamasıyla sosyal medya hesapları da el değiştirdi. Van Büyükşehir Belediye’nin sosyal medya hesaplarında yeni döneme ait ilk paylaşımlar yapılırken, önceki kayyum dönemine ait tüm paylaşımlar da silindi. Van Büyükşehir’in sosyal medya hesaplarında bir önceki dönemin Van Valisi olan Mehmet Emin Bilmez dönemine kadar yapılan tüm paylaşımlar silindi.

Editör: Necmettin Dursun