Son olarak İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Van dahil 73 ilde ruhsatsız silah taşıyanlara ve silah kaçakçılarına yönelik 'Mercek-7 Operasyonu'nun düzenlendiğini açıkladı. Bakan Yerlikaya bu operasyonda bin 264 şüpheli gözaltına alındığını duyurdu.

“BİN 264 ŞÜPHELİ ŞAHIS GÖZALTINA ALINDI"

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya operasyonun ayrıntılarını sosyal medya hesabından açıkladı. Bakan Yerlikaya açıklamasında, “73 ilde ruhsatsız silah taşıyan şahıslara ve silah kaçakçılarına yönelik olarak düzenlenen

Mercek-7 Operasyonlarında;

787 Ruhsatsız Tabanca,

Kahramanmaraş'da korkutan deprem Kahramanmaraş'da korkutan deprem

38 Uzun Namlulu Tüfek

51 Kurusıkı Tabanca

162 Ruhsatsız Av Tüfeği olmak üzere toplam

1038 Silah ele geçirildi.

1264 Şüpheli şahıs gözaltına alındı. Halkımızın Huzurunu Kaçıran Organize Suç Örgütlerinin Ve Onlara Silah Temin Edenlerin Peşindeyiz. Onları Adalete Teslim Etmeye Kararlıyız.

787 RUHSATSIZ TABANCA YAKALANDI

İl Jandarma Komutanlıklarımız ve İl Emniyet Müdürlüklerimiz tarafından son 4 günde İstanbul, Şanlıurfa, Adana, İzmir, Ankara, Konya, Mersin, Manisa, Samsun, Diyarbakır, Gaziantep, Bursa, Balıkesir, Bitlis, Tekirdağ, Hatay, Antalya, Kocaeli, Sakarya, Kahramanmaraş, Elazığ, Çorum, Denizli, Zonguldak, Aydın, Batman, Osmaniye, Adıyaman, Eskişehir, Malatya, Mardin, Van, Afyonkarahisar, Amasya, Muğla, Tokat, Trabzon, Uşak, Aksaray, Düzce, Kayseri, Kütahya, Nevşehir, Ordu, Karabük, Karaman, Kırıkkale, Yalova, Bilecik, Çanakkale, Kastamonu, Kırklareli, Niğde, Rize, Sinop, Sivas, Ardahan, Artvin, Bartın, Bayburt, Çankırı, Edirne, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, Kars, Kırşehir, Kilis, Muş, Siirt, Şırnak, Tunceli ve Yozgat olmak üzere 73 ilde evlerde, iş yerlerinde ve yol aramalarında yapılan MERCEK-7 Operasyonlarında 787 ruhsatsız tabanca yakalandı.

5 İLDEKİ OPERASYONLAR

İlk 5 şehirlerimizde yakalanan ruhsatsız silahlar ile gözaltına alınan şüpheliler ise şöyle;

İstanbul'da 146 tabanca 5 uzun namlulu tüfek ele geçirildi. 187 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Şanlıurfa’da 62 tabanca, 19 uzun namlulu tüfek ele geçirildi. 88 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Adana’da 53 tabanca ele geçirildi. 59 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

İzmir’de 51 tabanca ele geçirildi. 83 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Ankara'da 36 tabanca ele geçirildi. 51 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

"MÜCADELEMİZ KARARLILIKLA SÜRECEK"

Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Jandarmamızı ve Kahraman Emniyetimizi tebrik ediyorum. Aziz milletimiz müsterih olsun, ruhsatsız silah temiz edenlerle ve silah kaçakçılarıyla da mücadelemiz kararlılıkla sürecek.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - HABER MERKEZİ