DİKKAT! Hakkari’de elektrikler kesilecek! İşte kesinti yaşanacak ilçeler DİKKAT! Hakkari’de elektrikler kesilecek! İşte kesinti yaşanacak ilçeler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan valiler kararnamesiyle 5 ilin Valisi değişirken Van eski Valisi ve önceki dönem AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye başkanı Murat Zorlu oğlu Diyarbakır Valisi olarak atandı. Atama kararları Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

VAN ESKİ VALİSİ ZORLUOĞLU, DİYARBAKIR VALİSİ OLARAK ATANDI

Karar ile birlikte 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4’üncü maddeleri gereğince yapılırken Diyarbakır, Malatya, Kocaeli, Çanakkale ve Elazığ'ın valilileri değişti. 2017-2018 yılları arasında Van Valiliği görevini yapan ve önceki dönem Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, valiler Kararnamesi Diyarbakır'a vali olarak atandı.

5 İLE ATANAN VALİLER

Diyarbakır Valiliğine Murat Zorluoğlu, Malatya Valiliğine Seddar Yavuz, Kocaeli Valiliğine İlhami Aktaş, Çanakkale Valiliğine Ömer Toraman, Elazığ Valiliğine ise Numan Hatipoğlu atandı. Görevden alınan Malatya Valisi Ersin Yazıcı da Vali-Mülkiye Başmüfettişliğine atandı.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - NECMETTİN DURSUN-ZENÜN YEŞİL