Van’da hava sıcaklıklarının artmasıyla vatandaşlar serinlemek için çareyi Van Gölü’ne girmekte buluyor. Geçtiğimiz yıl onlarca kişi Van Gölü’nden boğularak hayatını kaybederken boğulma vakalarına bir yenisi daha eklendi. Van'ın Tuşba ilçesinde yüzmek için Van Gölü'ne giren şahıstan haber alınamıyor.

Türkiye'nin şiddet haritası açıklandı: Van ve Doğu Anadolu illeri şiddetten uzak! Türkiye'nin şiddet haritası açıklandı: Van ve Doğu Anadolu illeri şiddetten uzak!

SERİNLEMEK İÇİN 3 ARKADAŞIYLA VAN GÖLÜ’NE GİREN ŞAHIS AKINTIYA KAPILDI

Edinilen bilgiye göre olay, dün öğlen vakti Tuşba ilçesi sınırları içerisinde bulun Çarparak Adası yakınındaki Van Gölü kıyısında meydana geldi. Serinlemek için 3 arkadaşıyla Van Gölü’ne giren şahıs, akıntıya kapılıp kıyıdan uzaklaşarak bir daha sudan çıkmadı. Haber verilmesi üzerine bölgeye, ambulans, jandarma ekipleri ile dalgıç sevk edildi. Ekipler, akşama kadar gölde yaptıkları aramada şahsa ulaşamayınca karanlığın çökmesiyle arama sonlandırıldı. Arama çalışmaları sabah yeniden başlayacak.

ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Dün yüzmek için girdiği Van Gölü'nde kaybolan şahsı arama çalışmaları, sabahın ilk ışıkları ile yeniden başladı. Dün öğlen saatlerinde Tuşba ilçesinde serinlemek için arkadaşları ile Çarparak Adası yakınında Van Gölü'ne giren şahıs, bir daha sudan çıkmadı. Haber verilmesi üzerine bölgeye ambulans, jandarma, Van Emniyet Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği, Van İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Sualtı Arama Kurtarma, Van Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ile Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ekipleri sevk edildi. Ekipler, akşama kadar gölde yaptıkları aramada şahsa ulaşamayınca karanlığın çökmesiyle aramalar sonlandırıldı. Arama çalışmaları, sabahın erken saatlerinde yeniden başladı.

GEÇTİĞİMİZ HAFTA GÖLETE DÜŞEN 11 YAŞINDAKİ ÇOCUK BOĞULDU!

Geçtiğimiz hafta Van’ın Çaldıran ilçesinde kar ve yağmur suları sonucu oluşan gölete düşen 11 yaşındaki çocuk boğulmuştu.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI