Büyükşehir Belediyesi, daha konforlu ve güvenli bir yolculuk sağlamak amacıyla 2015 yılında deniz otobüsleriyle hizmet vermeye başlamıştı. Ancak 2019 yılında yaşanan pandemide ara verilen seferler 4 yıldır yapılmıyordu. Deniz otobüsleri ilk seferlerini 8 Haziran Cumartesi günü Yeniden halka hizmet vermeye başlayacak.

BAKIM ONARIM VE DENİZ SÜRVEY İŞLEMLERİ HIZLA TAMAMLANDI

Eşbaşkanları Neslihan Şedal ve Abdullah Zeydan’ın göreve başlamasının ardından, bakım-onarım ve deniz sürvey işlemleri hızla tamamlanan deniz otobüsleri, uzun bir aradan sonra Vanlılara hizmet verecek. Ulaşım Dairesi Başkanlığı Kara ve Deniz Ulaşım Şube Müdürlüğü'ne bağlı 70 kişi taşıma kapasiteli 2 otobüste yapılan bakım onarım çalışmalarını yanı sıra Edremit marinada da çevre düzenlemesi ve onarım çalışması yapıldı.

FİYAT İNDİRİMİNE GİDİLDİ

Çalışmaların tamamlanması ile seferlere başlayacak olan deniz otobüslerinin fiyatlarında da indirime gidildi. Önceki dönemde 260 TL olarak belirlenen sefer ücretleri; tam bilet 180 TL, öğrenci ise 150 TL’ye indirildi. BELVAN Kart ve temassız özelliği olan kredi kartlarıyla ödeme kolaylığı sağlanan seferler, halkın yanı sıra yerli ve yabancı turistlere de konforlu bir yolculuk imkânı sunuyor.

Van Büyükşehir Belediyesi yangın alanında! Van Büyükşehir Belediyesi yangın alanında!

SEFERLER 3 GÜNE ÇIKARILDI

Hafta içi 1 gün ve hafta sonu 2 gün olmak üzere 3 gün olarak planlanan seferler; Çarşamba günü saat 12.00 ve 14.00’te Edremit Marinadan gidiş, 14.30 ve 16.30’da ise Akdamar Adası’ndan dönüş şeklinde planlanırken, Cumartesi-Pazar günleri ise saat 10.30, 12.00 ve 14.00’te Edremit Marinadan gidiş ve 13.00, 14.30 ve 16.30 Akdamar Adası’ndan dönüş şeklinde planlandı.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER: BASIN BÜLTENİ